Suç örgütü lideri Adnan Oktar'ın Ankara'daki iki lüks villasında yapılan inceleme sonucu şaşkınlık veren bulgulara ulaşıldı. Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan Oktar'ın, Ankara'daki evlerinin birinde hayvan fosilleri, kafatasları ve 802 adet bitki

Akbank kredi başvurusu 55000 TL olarak güncellendi! TC Kimlik Numarasına Göre Verilecek! Akbank kredi başvurusu 55000 TL olarak güncellendi! TC Kimlik Numarasına Göre Verilecek!
Suç örgütü lideri Adnan Oktar'ın Ankara'daki iki lüks villasında yapılan inceleme sonucu şaşkınlık veren bulgulara ulaşıldı. Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan Oktar'ın, Ankara'daki evlerinin birinde hayvan fosilleri, kafatasları ve 802 adet bitki ele geçirildi. Arama yapılan diğer evde de fosiller, kafatasları ve 77 adet bitki bulundu.Kaçak yollarla yurt dışından getirilen fosillerin, örgüte gelir sağlamak amacıyla villalarda tutulduğu ifade edildi. Ele geçirilen fosillerin piyasa değerinin milyonlarca dolar olduğu kaydedildi.Bulunan fosillerden 802'si Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğü Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi'ne gönderildi.

Bulgular kaç milyon yıllık?


Yapılan inceleme sonrası fosillerin at, timsah, balık, deniz yıldızı ve mollusk gibi canlılara ait olduğu belirlendi. Bulunan balık, at ve timsah fosillerinin Devoniyen Dönemi (417-354 milyon yıl), Kretase Dönemi (142-65 milyon yıl), Eosen Dönemi (56-34 milyon yıl) ve Miyosen Dönemine (23-5.3 yıl) ait olduğu kaydedildi.Oktar'ın evlerinde bulunn fosillerin Paleontoloji ve Botanik Arşivi'nde muhafaza edileceği kaydedildi.