Bu Gece, Perşembe ve Cuma Gününe dikkat! 48 saat çok dikkat edin!

Bu gece, Perşembe ve Cuma gününe dikkat! Son dakika uyarısıyla birlikte bu gece, perşembe ve cuma gününe özel uyarılarda bulundu. Tüm Türkiye etkileyecek gelişme duyuruldu!

Gündem 01.07.2021 - 00:03 01.07.2021 - 00:03 Berkay Keskin

Meteorolojiden son dakika açıklamalar geldi. Meteoroloji vatandaşları sıcaklara karşı uyardı! 1 Temmuz gecesi, 1 Temmuz öğlen ve 2 Temmuz cuma günü yoğun sıcaklar nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşabileceği aktarıldı.

48 saat dikkat!

Meteoroliden son 48 saat için son dakika uyarısı yapıldı. Tüm Türkiye etkileyecek sıcaklar 38 derece ve 45 derece arasında değişecek. Gece dahil 24 dereceleri bulacak sıcaklar, vatandaşları uyutmayacak cinsten. Perşembe gecesini geçenler için, perşembe günü ve cuma günü daha da sıcak olacak. Perşembe gününün gecesi ise en sıcak gece olabilir.

Meteoroloji dikkatli olunmalı!

Tüm Türkiye uyaran meteoroloji ülke genelinde perşembe ve cuma günleri sokağa çıkacak vatandaşlar için uyarılarda bulundu. Tüm Türkiye'yi dikkatli olmaya uyaran Meteoroloji "Kavrulacağız" açıklamasıyla tarihinde hiç yapmadığı açıklamayı yaptı.

Dünyada can almaya başlayan sıcaklar!

Türkiye'nin tüm bölgeleri için sıcaklık uyarııs yapılırken ABD Sıcak hava rekoru kırıldı. Kanada da ise "Yaşlı kişilerin sokağa çıkması" yasaklandı. Kanada aşırı sıcaklar nedeniyle bir çok vatandaşın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Zongultak, Trabzon, Adana, Erzurum ve Diyarbakır için bu gece, perşembe ve cuma günü dikkat edin uyarısı yapıldı. Tüm vatandaşlarla birlikte özellikle yaşlı vatandaşların 2 gün sokağa çıkmasa daha iyi olur yorumları yapıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@