Günümüzün akıllara durgunluk veren optik yanılsaması, bu görüntüde gizlenmiş tüm hayvanları 40 saniyeden daha kısa bir sürede bulmanız gereken aldatıcıdır. Resme dikkatlice bakın!

Bu görüntüde gizlenmiş tüm hayvanları bulun:  Bir illüzyon, izleyicinin insanların gerçekte gördüklerini yanlış anlamasına veya yanlış yorumlamasına neden olan belirli görsel efektlerden kaynaklanır. 


 

Optik illüzyonun sebebi nedir?

Temel bir sebep yok, ancak uzmanlar tarafından belirtilen nedenlerden biri, gözlerimizin daha sonra beynimizin düzenlediği nesneleri gördüğünde yanılsamanın ortaya çıkmasıdır. Gördüklerimizi etkileyen şekil, renk ve boyut gibi çeşitli yönler vardır. Bu yanılsamalar, beynin bu doğal, bilinçsiz organizasyon süreci, bir kişi bilinçli olarak görüntüye bakıp aldığında akıl yürütme ile çatıştığında ortaya çıkar.

Kaç tane hayvan görebiliyorsunuz? Dört veya daha fazla var mı?

Birçok izleyici sadece dört hayvan olduğunu söyledi, ancak bazıları beş hayvan olduğunu söyledi. Peki, 40 saniyeden daha kısa sürede kaç hayvanı görebiliyorsunuz?

Bir hayvan açıkça görülebilir ve o da ayıdır. Bazıları kedinin de görünür olduğunu söylüyor. Resme tekrar dikkatlice bakın.

Görüntüde kaç tane hayvan görebiliyorsunuz ve bu da 40 saniyeden daha kısa sürede?

Bir hayvan açıkça görülüyor ve o da köpek. Bazıları ayının da görünür olduğunu söylüyor. Resme tekrar dikkatlice bakın.

Bugünün ipucu için aşağı kaydırın.

İpucu: Toplamda bir köpek, bir ayı ve bir kedi olmak üzere altı hayvan vardır.

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

Kuyruğundaki kedinin arkasında ayı, kedi, köpek, maymun, yarasa ve sincap olmak üzere toplam altı hayvan vardır.

Bazı insanlar doğru cevap verdi ve bazıları tüm hayvanları göremedi.

Tahminler bu resimde beş ila sekiz hayvan arasında değişiyor.

Çeşitli izleyiciler, ayı, yarasa, maymun, köpek ve kedi olmak üzere beş hayvan buldu. Sincabını kaçırdılar.

Bazıları sincap yerine tavşan gördü.