İstanbul'da suların kesileceği ve çeşitli onarım çalışmalarının yapılacağı yerler belli oldu. 17 - 18 Ekim tarihleri arasında hangi ilçe ve mahallelerde su bulunmayacak? İşte sokak sokak kesintinin yapılacağı bölgeler...

İSKİ, su kesintilerine ağırlık verdi. Çalışma ve onarım kapsamında yapılacak bu su kesintileri, bakım çalışmalarını da içeriyor. Bazı ilçe, mahalle ve sokaklarda şimdiden sular kapatıldı. Peki su kesintisi kaç saat veya gün sürecek? İstanbul'un su yönetimiyle ilgilenen resmi kuruluş olan İSKİ, yaklaşan su kesinti planlarını vatandaşla paylaştı. Tarihsel olarak İstanbul, zengin su kaynaklarıyla tanınırken, son zamanlarda yaşanan sık kesintiler, şehrin sakinlerini zorlamaya başladı. Bu kesinti bilgileri, İSKİ'nin internet sitesinde hem Avrupa hem de Anadolu Yakası için detaylı bir şekilde yer alıyor.

İstanbul'da Su Kesintisi Yapılacak İlçeler  İSKİ (17-18 Ekim)

Bugün17 Ekim Salı gününden itibaren yayınlanan programa göre, Gaziosmanpaşa ilçesine su temini yapılamayacak. Bu durumdan etkilenen bölge sakinleri, kesintinin ne zaman sona ereceğini merak ediyor.

Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu! Meteoroloji: İstanbul Karla İlk Sınavını Veriyor! Anadolu ve Avrupa Yakası Bembeyaz Oldu!

sukesintisiii

Etkilenecek Bölge: Gaziosmanpaşa

Mağdur Mahalleler: Barbaros Hayrettin Paşa ve Karadeniz Mahallesi

Sorun: 100 mm'lik su şebekesi hattında ortaya çıkan arıza.

Kesinti Başlangıcı: 17 Ekim 2023

Tahmini Kesinti Bitişi: Aynı gün içerisinde, saat 12:00 civarında suyun tekrar verilmesi planlanıyor.