Devletin bakıma muhtaç vatandaşlara sağladığı ödemeler devam ediyor. O ödeme kalemlerinden biri de her ay düzenli olarak hesaplara yatırılan evde bakım maaşı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden her ay evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli vatandaşların ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması için evde bakım parası ödemesi yapılıyor. Aralık ayı evde bakım ücreti ödemeleri başladı. 15 Aralık 2021 Tarihi itibari ile başlayan ödemeler Her gün farklı illerde hesaplara geçiyor. Vatandaşlar ise kendi illerinde ödemelerim ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki 18 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi yayınlandı mı? 18 Aralık evde bakım maaşı hangi illerde yattı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ailelerine düzenli olarak evde bakım maaşı ödemesi yapıyor. 2021 yılının ikinci yarısı için 1798 TL olarak yapılan ödemeler, Aralık ayı için 15 Aralık 2021 tarihinde vatandaşlarını hesaplarına yatmaya başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da bu konuda sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, evde bakım aylığı Aralık dönemi ödemelerini hesaplara yatmaya başladığını duyurdu. Peki 18 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu? 18 Aralık bugün hangi illerde evde bakım parası yattı?

bu-illerde-yarin-hesaplara-1798-tl-yatacak-banka-hesabinizi-kontrol-etmeyi-unutmayin-3

18 ARALIK 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Bakıma muhtaç engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların bakımını üstlenen ailelerine gerekli kriterleri taşımaları durumunda her ay evde bakım parası ödemesi yapılıyor. Evde bakım maaşı, her ayın 15'i ile 30'u arasında vatandaşların hesaplarına geçiyor. Aralık ayı içinde evde bakım aylığı ödemeleri hesaplara yatmaya başladı. 18 Aralık 2021 Tarihi itibari ile evde bakım ücreti yatan iller listesi şu şekilde oldu; Edirne, Tokat, Çanakkale, Ordu, Diyarbakır, Antalya, Karabük, Osmaniye, İstanbul, Zonguldak, Uşak, Kocaeli, Balıkesir, Konya, Samsun, Niğde, Bilecik, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Manisa, Sakarya, Malatya, Çorum, Bursa, Gaziantep, Giresun, Eskişehir, Adana, Aksaray, Düzce, Kayseri, İzmir ve Hatay.

bu-illerde-yarin-hesaplara-1798-tl-yatacak-banka-hesabinizi-kontrol-etmeyi-unutmayin-2

2022 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Diğer yandan evde bakım maaşı alan binlerce vatandaş 2022 evde bakım maaşı ne kadar oldu sorusunun yanıtını da öğrenmeye çalışıyor. Asgari ücret zammı sonrasında evde bakım aylığı maaşına zam geldi. 2022 yılında evde bakım maaşı 2 bin 700 TL civarında olacak. Bakıma muhtaç yakınının bakımını üstlenen ve hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olan kişiler evde bakım maaşı için başvuru yapabilir.