Devlet okullarında, öğretmen ve müdürün Hizbullah terör örgütü üyeliğinden ceza aldığı, bununla birlikte kantin işletmecisinin de yardım ve yataklıktan hapis cezası aldığı bilgisi aileleri korkuttu.

Diyarbakır'da yapılan müfettiş incelemeleri sonucunda, bir öğretmen ve bir müdürün Hizbullah terör örgütü üyeliğinden ceza aldığı ortaya çıkarken aynı kantin işletmecisinin de yardım ve yataklıktan hapis cezası aldığı ortaya çıktı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim’de daha önce dile getirilen Hizbullahçı yapılar iddiası üzerine tepkiler de büyüyünce soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturmada ise çok ilginç bilgiler de ortaya çıktı.

Müfettişlerin incelemesi sonucunda bir kantinin Hizbullahçı tarafından işletildiği, bir okul müdürü ile öğretmenin de Hizbullah terör örgütüne üyelik nedeniyle hapis cezası aldığı ortaya çıktı.

PANDEMİ NEDENİ İLE TÜM OKULLAR İSE İNCELENMEDİ!

CHP'li Hakverdi, Diyarbakır Milli Eğitim'deki Hizbullah yapılanması iddialarını sordu - Evrensel

Müfettiş raporunda ise öğretmen ve müdürün memurluktan çıkarılması gerektiği belirtildi ki bakalım ne olacak.

Diyarbakır’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde daha önce Hizbullahçıların kantinler üzerinden örgüte gelir kazandırdığı ülke gündemine gelirken, diğer bir iddiaya göre ise Hizbullahçılar Eğitim Bir Sen üzerinden okul idarelerine girmişti.
 
Ortaya atılan bu iddiaların yankı bulması üzerine müfettişler il genelinde inceleme başlatırken dikkat çeken ise müfettiş raporunda pandemi gerekçe gösterilerek bütün okulların incelenemediği ve örneklem seçilerek incelemelerin buna göre gerçekleştirildiği belirtilmesi oldu.

''ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR'' BELGELERİ BİLE VAR!

Hizbullahçıları karanlık dönemlerde ihtiyaç olur diye tahliye ediyorlar'

Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek Emekliye Müjde! Emekli Hesaplarınızı Kontrol Edin! 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

BirGün'den Mustafa Kömüş'ün haberine göre, Yapılan incelemeler neticesinde Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi kantinini işleten M.K.’nin örgüte yardım ve yataklıktan daha önce hapis cezası aldığı ortaya çıkarken rapordaki bilgilere göre M.K. hapis cezası ve kamu hakları yasağı da almıştı ki ancak daha sonra nedense kamu yasağı kaldırıldı.

M.K.’nin ihaleye başvururken sunduğu belgelerde “adli sicil kaydı yoktur” yazılı belge ise dikkat çekti.

Raporda, 3 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası alan M.K. ile Kayapınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği arasında imzalanan kantin kira sözleşmesinin iptal edilmesi gerektiği belirtildi.

ÖNCE ÖĞRETMEN SONRA MÜDÜR OLDU

Sadece kısıtlı sayıdaki okullarda yapılan inceleme raporında, öğretmen ve müdürlerle ilgili yapılan incelemelerde ise  25 müdürden ikisinin Hizbullah üyeliğinden hapis cezası aldığı ifade edildi.

Rapordaki bilgilerde skandal denecek bir dikkat çeken olay ise şöyle;

Silvan Çardak Ortaokulu Müdürü ve Silvan Eğitim Bir Sen Şube temsilcisi H.B. 1986’dan 1997’ye kadar sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. 1997’de İstanbul’da görev yaparken istifa etti. Öğretmenlikten istifa ettikten sonra Hizbullah’la bağlantısı nedeniyle tutuklandı, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 22 Ağustos 2005’te cezası kesinleşti. 18 Ekim 2010’da açıktan atanmak için Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurdu. H.B. Atatürk İlkokulu’na atandı. 2011 yılında Silvan İlköğretim Okulu’na müdür yardımcısı yapıldı. 5 yıl boyunca muhtelif okullarda çalıştıktan sonra 2016 yılında Silvan Çardak Okulu’na müdür olarak atandı.

ATAMA BEKLEYEN BİNLERCE ÖĞRETMEN VARKEN SABIKALILAR CEZA ALANLAR YENİDEN ATANDI!

100 Hizbullahçı daha serbest bırakıldı haberi

Kayapınar Şehit Halit Gülser Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapan M.T.D. ise 1999 yılında takibata uğradı ve tutuklandı. Daha sonra yargılandı, ancak karar temyiz edilince yeniden yargılama yapıldı. Yargılama sonucunda “silahlı terör örgütü üyeliği”nden 2013 yılında 13 yıl 4 ay hapis cezası aldı. Ceza aynı yıl kesinleşti. Buna rağmen M.T.D. binlerce öğretmen atama beklerken aynı yıl öğretmen olarak atandı.
 
Müfettiş raporunda H.B.’nin hapis cezası almasına rağmen Hizbullahçıların okul müdürü yapıldıkları iddiasının sübuta ermediği savunulurken, ayrıca hem H.B.’nin hem de M.T.D.’nin memuriyetinin sona ermesi gerektiği ifade edildi.

Hizbullah (Lübnan) - Vikipedi

Hizbullahçılar birer birer salıverilmiş Son Dakika Haberler

Hizbullah ve işçiler* | Teori ve Eylem Dergisi