Kamuoyunda "paralı gazeteci" olarak anılan ve ifşa olan Fatih Tezcan cezaevine giderken 'IBAN numarası' paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret nedeniyle ceza alarak tutuklandığı öğrenilen Fatih Tezcan, sosyal medya hesabından cezaevine girdiğini duyururken de paylaşımında kendisine destek için para istedi.

Sayıştay Raporundaki Son Skandal Emine Erdoğan Detayı Oldu! Dahası: Kaybedilen Davalar, Cezalar Ve Yeni Saray! Sayıştay Raporundaki Son Skandal Emine Erdoğan Detayı Oldu! Dahası: Kaybedilen Davalar, Cezalar Ve Yeni Saray!

Sosyal medyada tutuklandığı haberi büyük bir coşku ile karşılanan Fatih Tezcan'ın Atatürk’e hakaretten 2 yıl 2 ay hapis cezası “sabıkalı geçmişi, tekrar suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşmaması, suça yatkın kişiliği” gibi nedenlerle ertelenmezken, yaptığı paylaşım dikkat çekti.

Kan dökülür" diyen Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatıldı - Dokuz8haber

Tezcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yardım için para isterken, İBAN numarasının yer aldığı internet sitesini de şu ifadeler ile paylaştı;

"Ben cezaevine giriyorum ama Fatihler milli gençlik akademisinin sabit giderleri gerek personel gerek Kiralar gerek faturalar olarak çok yüksek lütfen ben içerdeyken desteklerinizi eksik etmeyin. Allaha emanet olun ve dua edin. Gerekli bilgiler burada var."