Erdoğan'ın İmamoğlu’nun elini sıktığı kare Demirel’in Ecevit’in elini sıktıktan sonra söylediği "Ya neresini sıkacaktık" sözleri ile yorumlandı.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın annesi Fethiye Gümüşdağ’ın cenaze töreninde karşılaşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tokalaşınca ortaya ilginç bir tablo ve ilginç yorumlar çıktı.

Fethiye Gümüşdağ'ın Fatih Cami'sindeki cenazeye Recep Tayyip Erdoğan'ın yanısıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Teknik Direktör Fatih Terim de katıldı.

Tüm yaşananlardan sonra Erdoğan ve İmamoğlu'nun cenazede el sıkışması ise akıllara Türk siyasetinin önemli figürlerinden Süleyman Demirel'in Ecevit ile el sıkışması sonra gazetecilere verdiği yanıtı getirdi.

12 Eylül'ün hemen öncesindeki sağ ve soldan her gün onlarca genç hayatını kaybederken, dönemin Başbakanı Süleyman Demirel ile ana muhalefet lideri Bülent Ecevit'in arası da son derece gerginken, Türkiye'nin hızla iç savaşa doğru giderken Süleyman Demirel de mücadele halinde olduğu en büyük siyasi rakibi Ana Muhalefet lideri Bülent Ecevit ile bir cenazede karşılaşmış ve orada da iki lider el sıkışmıştı.

Yaşanan el sıkışmanın üzerinden gazeteciler Demirel'e "Sayın Başbakan Ana Muhalefet liderinin elini sıkmışsınız" deyince aldıkları cevap şu olmuştu;

"Ya neresini sıkacaktık?"

Süleyman Demirel'in Türk siyasetine damga vuran sözleri - Magazin Haberleri