İçedönük mü, Dışadönük mü, Duygusal mı, Akılcı mı? Kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarmak için birkaç soruyu yanıtlayın.

4 Kişilik Tipleri Testi : Bu harika kişilik testi, gerçek kişiliğinizi ortaya çıkarmak için psikolojik ve duygusal yapınızın derinliklerine inecek ve size içe dönük mü, dışa dönük mü, duygusal mı yoksa rasyonel mi olduğunuzu söyleyecektir. Bu kişilik testi bir dizi soru içerir ve yanıtlarınız puanınızı ortaya çıkaracaktır. Bakalım kişilik tipiniz neymiş.

Sınav Zamanı: Hangi Kişilik Tipisin? İçe dönük, Dışa dönük, Duygusal, Akılcı

Q1 Boş zamanlarında en çok ne yapmaktan hoşlanırsın?

S2 En çok hangi sporu yapmayı seviyorsunuz?

S3 Bunlar arasında en çok hangi hayvanı seviyorsunuz?

S4 Bunlardan hangisinde yaşamayı tercih ederdiniz?

S5 En çok hangi müzik türünü dinliyorsunuz?

Q6 Bunlar arasında en çok hangi rengi seviyorsunuz?

Karadeniz'den 5 Şehir Tehlikede! Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Samsun'da Oturanlar Dikkat! Karadeniz'den 5 Şehir Tehlikede! Trabzon, Rize, Giresun, Artvin ve Samsun'da Oturanlar Dikkat!

Q7 Kaçamak için bunlardan hangisini seçerdin?

S8 Bunlar arasında en çok hangi havayı seviyorsunuz?

S9 Kendiniz için bunlardan hangisini seçerdiniz?

S10 Bunlar arasından hangi etkinliği yapmayı tercih ederdiniz?

Sonuçlar: Hangi Kişilik Tipisiniz?

100 ile 170 arasında bir puan aldıysanız
Kişilik Tipiniz İçine kapanık

İçine kapanık bir kişilik tipiniz varsa , kendi şirketinizde olmayı seviyorsunuz. Kalabalıkla aranız iyi değil. Yansıtıcı ve iç gözlemcisiniz. Çok grup insanı değilsin. Bir grubun parçası olsanız bile sessiz kalırsınız veya fazla etkileşime girmezsiniz. Yalnızlık konusunda rahatsın. Muhtemelen düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yazmayı seveceksiniz. Grup durumlarında güven eksikliği ile karşılaşabilirsiniz. İnsanlarla kolay kolay arkadaş olmazsınız. Hayattaki karmaşık sorunları çözmek için çok fazla hayal kurabilir veya hayal gücünü kullanabilirsiniz. Ayrıca grup ayarlarında uyuşuk veya bitkin hissedebilirsiniz. Ani kararları sevmeyebilirsiniz. En önemlisi kendini çok iyi biliyorsun.


180 ile 260 arasında bir puan aldıysanız
Kişilik tipiniz dışa dönük

Dışadönük Kişilik Tipine sahipseniz, ilgi odağı olmaktan ve sosyalleşmekten hoşlanırsınız. Çok uzun süre yalnız kalma hissinden hoşlanmıyorsunuz. Grup çalışmasından hoşlanırsınız. Gürültü yapmayı ve yüksek sesle gülmeyi seviyorsunuz. Kimin senin hakkında ne söylediğine dikkat etmiyorsun. Kalbini konuşuyorsun. Fikirlerinizi yüksek sesle ve net bir şekilde sunmayı seviyorsunuz. Açık havanın tadını çıkarırsınız ve onu bir ilham ve yaratıcılık kaynağı bulursunuz. Konuşacak çeşitli ilgi alanlarınız ve deneyimleriniz var. Herhangi bir partinin hayatı olmayı seviyorsunuz, kasten olmasa bile, herhangi bir sosyal toplantıya bir şekilde hayat veriyorsunuz. Hızlı zekalı ve zekisin. Karmaşık sorunlarınızı çözmek için yenilik ve sokak akıllılığı buluyorsunuz. Hareket halinde olmayı seviyorsun.

270 ile 350 arasında bir puan aldıysanız
Kişilik tipiniz Duygusal

Duygusal Kişilik Tipiniz varsa , mantık yerine duygularınızı takip edersiniz. Çok sevecen, hassas, şefkatli ve sıcak olma eğilimindesiniz. İlişkilerinize, arkadaşlarınıza, ailenize ve yakınlarınıza karşı oldukça koruyucusunuz. Aşırı duygular, şeyler ve duygular nedeniyle duygusal tükenmişlik hissedebilirsiniz. Mantıklı bir tarafınız olabilir, ancak kalbinizin ne istediğini dinleme eğilimindesiniz. Bazen pratiklikten yoksun olabilirsiniz ve bu da dünyada canınızı sıkabilir. Her şeyi çok derin ve yoğun hissedebilirsiniz. Zaman zaman duygularınızı açıklamakta zorluk çekebilirsiniz, özellikle de aşırı derecede pratik olan birine.

360 ile 440 arasında bir puan aldıysanız
Kişilik tipiniz Rational

Rasyonel Kişilik Tipiniz varsa, sert fikirli bir insansınız. Duyguların üzerinde mantığı tartıyorsun. Bir sonuca varmak için gerçeklere ve rakamlara bakmak isteyeceksiniz. Bazen tam bir duygu eksikliği, ilişkilerinizde veya aile meselelerinizde size en iyi sonuçları vermeyebilir. Profesyonel hayatta ise pratikliğiniz ve akılcı yaklaşımınız sizi daha yüksek mevkilere taşıyor. Meraklı, zeki, yaratıcı, kaşif, beyin fırtınası yapan ve liderlik pozisyonları için uygun olabilirsiniz. Genellikle bağımsız çalışmayı seviyorsunuz, ancak grup ortamlarında da başarılısınız.