Bu listede adı soyadı olanlar dikkat! Hemen bankaya gitmeniz gerekiyor, paralar ödenmeye başlandı! Zaman daralıyor!

Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparak bu listede adı soyadı olan vatandaşları bankaya davet etti. O ödemeler resmen başladı.

Ekonomi 10.09.2021 - 19:57 10.09.2021 - 19:57 Volkan Arık

Bu listede adı soyadı olanlar dikkat! Hemen bankaya gitmeniz gerekiyor, paralar ödenmeye başlandı! Ziraat Bankası resmi internet sitesi üzerinden bugün akşam saatlerinde yayınladığı duyuru ile birlikte bu listede adı soyadı bulunan vatandaşların derhal bankaya gitmesi gerektiğini duyurdu. Ziraat Bankası'ndan yapılan bilgilendirmeye göre bankalarda zamanaşımı nedeniyle yer alan paraların çekilmesi için son günler. Paralarını almayan vatandaşların bankada bulunan paraları ise yatırımcı Tazmin merkezi ne devredilecek. Zamanaşımına uğrayacak olan hesaplar Ziraat Bankası tarafından tek tek paylaşıldı. Peki Ziraat Bankası'nda parası olanlar ne yapacak? paranızın zamanaşımına uğraması için ne yapmanız gerekiyor?

Ziraat Bankası'nın resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre hazırlanan listede belirtilen tarihlere kadar hesaplarımda işlem yapmayan vatandaşlarım paraları yatırımcı tanzim merkezine devredilecek. Sadece ona para değil aynı zamanda emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı olan kar payı ve faiz dahil olmak üzere paralar devrediliyor. Zamanaşımına uğrayan hesabı bulunan ya da parasını Ziraat Bankası'nda unutan vatandaşlar için son günler. O nedenle mutlaka Ziraat Bankası'nın yayınladığı listede adınızın soyadınızın olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

bu-listede-adi-soyadi-olanlar-dikkat-hemen-bankaya-gitmeniz-gerekiyor-paralar-odenmeye-baslandi-1

ZİRAAT BANKASI'NDAN ZAMANAŞIMI DUYURUSU

Türkiye'nin en çok kullanılan en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası bugün akşam saatlerinde bir son dakika açıklaması yaptı. Ziraat Bankası'ndan yapılan zamanaşımı duyurusunda, “27 Şubat 2015 tarih ve 29280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliğinin 24. maddesinde "Yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklar ile bunlara bağlı faiz, kar payı ve diğer getiriler,

Hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden, yatırım fonu ve değişken sermayeli yatırım ortaklıkları için ise tasfiye tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde zamanaşımına uğrar ve Yatırımcı Tazmin Merkezine (YTM) gelir kaydedilir" denildi.

bu-listede-adi-soyadi-olanlar-dikkat-hemen-bankaya-gitmeniz-gerekiyor-paralar-odenmeye-baslandi-2

BANKADA UNUTULAN PARALAR İÇİN SON GÜNLER

Ziraat Bankası'nda hesabımı bulunan ve uzun zamandan beri işlem yapmadığı için Bankada parasını unutan vatandaşlar için son günler başladı. Hesapların zaman aşımına uğramaması için bir an önce bankaya başvurmak ya parayı çekmek ya da hesabınızda işlem yapmak gerekiyor. İşlem yapılmaması halinde hesaplarda bulunan paralar yatırımcı tanzim merkezine devrediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@