Bakanlıktan gelen duyuru sonrasında TC kimlik numaranızın son hanesine göre çeşitli destekler sağlanacak. Üstelik bu desteklerden faydalanmak için başvuruda bulunmanız yeterli. Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gelen açıklamalar dikkat çekti.

Tarım ve Orman Bakanlığı, bugün pek çok buzağı yetiştiricisine destek ödemesi sağlıyor. Üstelik son yapılan zamla birlikte buzağı başına 100 TL değil 200 TL ödenmekte. Yani ortada %100'lük bir zam bulunuyor. Buzağı yetiştiricilerine yapılacak ödemede tarih belli oldu mu?

Buzağı Desteği 2. Faz Ödemeleri

Buzağı yardımının 2. fazı ne zaman başlayacak merak konusu haline geldi. Geçtiğimiz yıla baktığımızda Ocak ayının son haftalarında ödenmeye başlamıştı. Dolayısıyla Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yapmakta olduğu buzağı desteği ise yine 2023 yılı Ocak ayının son haftalarında gerçekleşebilir. Bu noktada bakanlıktan henüz resmi açıklama da gelmiş değil.

En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti! En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti!

TC Kimlik Numaranıza Dikkat!

TC kimlik numaranızın son hanesine göre ödeme sağlanacağını belirtelim. Tarihin belirlenmesinde TC kimliğinizin önemi yüksektir. Öte yandan buzağı ödemelerine 2023 yılında yeni zam gelir mi sorusu soruldu. Ancak hali hazırda %100 artışla verilecek destekten ötürü şimdilik bir zam konusu gündemde değil.

Hayvancılara Büyük Destek!

Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılara sağlanan desteklerde sınır bulunmuyor. Artan hayvancılık maliyetlerine karşın devletin yardımlarında da rekor artışlar gerçekleşiyor. Dolayısıyla hayvancılara sağlanan desteklerin hayvan yetiştiricilerinin gözünde önemi büyük. Şimdi pek çok buzağı yetiştiricisi destek ödemesinin ne zaman yatacağını araştırıyor.