Volkswagen Virtus Türkiye'de peynir ekmek gibi satacak! Volkswagen Virtus Hindistan'da satan otomobilini Türkiye'ye de getiriyor. Bu anlamda Volkswagen Virtus fiyatı cepleri yakmayacak bütçe dostu olacak.

Dünya çapında çok mühim bir piyasaya sahip olan otomobil devi Volkswagen ilgi çeken bir modeli ile karşımızda. İşte Türkiye’ye gelmesi durumunda yok satacak olduğuna inanılan Volkswagen Virtus modeli… Her modeli ile ilgileri üstüne çekmeyi başaran Volkswagen, Mart'ın ikinci haftasını geride bıraktığımız bugünlerde kapıyı Virtus amacıyla açtı. Volkswagen, Hindistan sektöründe mühim bir model daha tanıttı. Sedan olan Volkswagen Virtus, bir devre ülkemizde de satılan Jetta’dan izler taşıyor. Skoda, tamamıyla yeni Slavia'yı Kasım 2021'de Hindistan'da ortaya çıkmıştı. Alman devi, onun eşdeğeri olan Virtus'u görücüye çıkardı. İkinci kuşak sedan, kardeş modeliyle aynı MQB-A0-IN platformunu kullanıyor ve esasları Skoda doğrultusundan Hindistan ve başka gelişmekte olan pazarlar amacıyla kullanılıyor. Volkswagen Virtus’ün Avrupa pazarına gelip gelmeyeceği şimdilik gizemini korurken, Türkiye sektöründe satılması durumunda olabildiğince iyi satış rakamları elde edebileceği düşünülüyor.

Volkswagen Virtus modelini yakından tanıyalım… 2022 Volkswagen Virtus iki değişik motor alternatifi ile satışa çıkıyor. Bunlardan birincisi ise 1.0 litrelik üç silindirli benzinli bir motor. Manuel şanzımanın eşlik ettiği 115 beygir gücündeki bu motorun yanı sıra 1.5 litrelik dizel makine de bayilerdeki konumunu alacak. 150 beygir güç üretebilen bu motora ise 7 ileri DSG şanzımanın eşlik edeceği bilinenler arasında.

521 litrelik bagaj hacmi ile geniş ailelere de göz kırpan Virtus, 8 inçlik dijital gösterge ekranı ve 10 inç multimedya ekranına ev sahipliği yapıyor.
Üst donanım seviyelerinde sunroof, kablosuz şarj desteği, geri görüş kamerası ve 8 hoparlörlü ses sistemi gibi olabildiğince iyi özellikler yayınlayan otomobil, 6 hava yastığıyla da güvenliği sağlamış oluyor.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Volkswagen'in Virtus'u Mayıs ayı başından başlayarak satışa sunacağı Hindistan'da şuandan ön siparişleri kabul etmeye başladığını belirtelim. 
Volkswagen Virtus Türkiye’ye gelmesi durumunda ise penir ekmek gibi satılabileceği düşünülüyor.

2022 Volkswagen Virtus Teknik Özellikleri 

Motor: 3 silindir 1.0 TSI 115 beygir / 4 silindir 1.5 TSI EVO 150 beygir
Şanzıman: 6 ileri manuel / 7 ileri DSG otomatik
Uzunluk: 4.5 metre / 2.6 metre aks mesafesi
Genişlik: 1.7 metre

2022 Volkswagen Virtus fiyatı 

Tüm özellikleri ve yeni kuşak teknolojileriyle birlikte aracın satışlarının ise Mayıs ayı içinde başlayacağı açıklandı. Ancak fiyat belli değil.