Mart ayında 1997 TL ödeme için start verildi. Bakanlık ve SGK'dan gelen haberle birlikte ödemeler için başvuru şartları açıklandı. Düzenli olarak destek parası almak için başvuru yapmanız gerekiyor. Gelir durumu iyi olmayan vatandaşlar için devlet nakit yardım sağlanıyor.

Bakanlıktan verilen destek paralarında Mart ayına özel yapılacak ödemelere dair bilgi verildi. Eğer şartları karşılıyorsanız sizlerin de hesabına yatırılacak. Devletin sağladığı sosyal yardımlarda gelir durumunuz çok önemli. Gelir durumu ortalamanın altında olan ve şartları karşılayan vatandaşlara düzenli olarak para desteği sağlanıyor. 

Para Desteği Kimlere Veriliyor?

1997 TL para yardımı için 65 yaş veya üstünde olmak en kritik şarttır. 65 yaş aylığı adı altında verilen bu ödemelerden faydalanmak isterseniz diğer şartlara göz atmanız gerekiyor. 3 ayda bir ödenen bu paradan toplamda bir yıl içerisinde 4 defa alacaksınız. Mart ayında da yeni ödeme yapılacağı vurgulandı. Henüz ödemeler tamamlanmadı ancak bu ay içerisinde bitmesi bekleniyor. Mart ayından sonra Haziran, Eylül ve Aralık ayında da para desteği yapılacak.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

65 Yaş Aylığı Almak İçin Şartlar

65 yaşını doldurma şartı
Sosyal Güvenlik Kurumundan (SSK, Emekli Sandığı, BAĞ-KUR) herhangi bir gelir elde etmemek, aylık para almamak
Aktif olarak Sosyal Güvenlik Kurumu'na prim ödenmemesi
2022 sayılı kanuna uygun olarak, muhtaçlık sınırından az geliri olan ve bu durumu Valiliklerce/Kaymakamlıklarca tespit edilen kişiler 65 yaş aylığı alabilmek adına başvuru sağlayabilir.