Aşağıda verilen optik illüzyon resminde gizli adamın yüzünü bulmanızı gerektirir. Bu resim, kayalık bir yüzeyde duran bir kızın güzel bir resmini göstermektedir.

Aşağıdaki optik illüzyon tablosu sadece bir kızı değil aynı zamanda bir erkeği de göstermektedir. Aşağıdaki resimdeki gizli adamı görebiliyor musunuz? Bunu da bir meydan okuma yapalım. Adamı 12 saniye içinde tespit edin. Optik İllüzyonlar bugünlerde hemen hemen her insanın okuma listesinde. Bu görüntüler beyninizi kandırarak neyi istediğini ama neyin gerçek olmadığını anlar. Bazen bu zeka oyunları kişiliği ortaya çıkarmaz, ancak insanların gözlemlerini ve algılarını suçlayarak kafalarını kaşımalarına neden olur. 

Optik İllüzyon Ürpertiyor Ama Romantik Olup Olmadığınızı Ortaya Çıkarıyor: İlk Ne Görüyorsunuz?

Optik İllüzyon: Görüntü

Aşağıdaki resmi kendiniz kontrol edin

Karnına sarılan güzel bir bayan, bebek yumru gibi görünüyor. Aşağı bakan bir şapka ile güzel bir sarı midi elbise giyiyor. Arkasında ne varsa ona sarılıyor gibi görünüyor ama bu bir çit. Bayandan çıkan kahverengi kollar kendisine ait. 

Emeklilik yaşı düştü! SGK girişi 1999 öncesi 2000 2008 arası olanlar hemen yeni emeklilik tarihine baksın Emeklilik yaşı düştü! SGK girişi 1999 öncesi 2000 2008 arası olanlar hemen yeni emeklilik tarihine baksın

Ama adam nerede? Çitte onun arkasında mı? Yoksa çit bir erkek mi? Bir erkek değil, yapraklardan ve dallardan yapılmış büyük bir ayı gibi görünüyor. 

Aşağıdaki resmi bir kez daha kontrol edin. 

Optik yanılsama

Optik İllüzyon: İpuçları

Başınızı sola veya sağa yatırmayı deneyin ve görünürde saklanan adamı görün. Bu egzersizi yapmaya başladığınızda adamı göreceksiniz. 

Çitin arkasındaki çukuru görüyor musun? Bu bir insanın gözü gibi görünüyor. Numara? Hanımın ayaklarının önündeki göze benzeyen şekle bakmayı deneyin. durduğu yerdeki çatlak bir çift kaş gibidir. 

Henüz görünmüyor mu? Doğru eğmemelisiniz. Telefonunuzu ters çevirmeyi deneyin. İşte şimdi adamı görüyorsun.

Karşıt optik illüzyon

Bazen göz önünde gizlenen şeyler gözlemlenmesi en zor hale gelir. Bu optik illüzyon da buna bir örnekti. Bunun nedeni, beynin belirli nesneleri her zaman göründükleri şekilde görmeye koşullanmasıdır.

Bir resmin düz görülmesi amaçlanır, baş aşağı değil. Beynin genç yaştan itibaren şartlanması budur. Dolayısıyla, herhangi bir sanat nesnesinin de baş aşağı görülebileceği hissedilmez.