PTT ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli vatandaşların yanında yer almaya devam ediyor. 500 ile 1100 arasında maddi ve erzak yardımı yani toplam 1.600 TL almanız oldukça kolay. Yapmanız gerekeni haberimizde veriyoruz.

Bu sabah 10..00'da başladı! Her aileye 1.600 TL veriliyor! PTT şubelerine başvuran alıyor! Vatandaş zil takıp oynadı! Devletin ailelere yaptığı yardımların türü ve sayısı sürekli artmaktadır. Bu yardımlar belli özelliklere sahip ailelere verilmektedir. Bu konuda ilgili kurumlar tarafından duyurular yapılmaktadır. Binlerce aileye verilen 500 ile 1100 lira arasındaki yardımlar yapılacak ve bu yardımları PTT’den alabileceksiniz.  Vatandaşları oldukça fazla sevindirecek bir haber geldi. Vatandaşlara müjdeli bir haber geldi ve bu haber ailelere 500 ile 1100 arasında maddi ve erzak yardımı yapılacağı duyuldu. Bu maddi yardıma PTT’den kolay bir şekilde ulaşmak mümkün oldu. 

Bu yardımlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen yardımlardır. Bu bakanlık yardımda ve destekte bulunarak maddi ve erzak yardımları gerekli aileler için yapılmaktadır. Yanlış bir bilinen bilgi vardır. Bu bilgi hem nakit hem de erzak yardımı olduğudur. Fakat bu durum böyle değildir. Erzak yardımı isteyen kişilere maddi yardım verilmemekte, maddi yardım isteyen kişilere ise erzak yardımı yapılmamaktadır. Bu yardımı isteyen kişiler belli makamlara istediklerini müracaat ederek yardım talebinde bulunurlar. 

Erzak Yardımı İçin Ne Gibi Şartlar Vardır?

Destek ve yardımda bulunan belediyelerin dağıttığı erzak yardımlarında da yardım edilecek kişiler için bazı hususlar vardır. Belediyeden erzak yardımı alabilmek için bazı şartlar ve gerekçeler vardır.  Bunların başında ilk olarak muhtarlığa gidilerek ailede kaç kişinin yaşadığını dair bir belge verilmesi gerekir. Erzak yardımında alacak kişilerin ailesinde herhangi bir sigortalıya da sağlık sigortası olan kişi bulunmaması gerekmektedir. Bu şartlara sahip aileler belediyelerden erzak yardımı alabilmektedirler. Bu aileler belediyelere müracaat ederek yardımlarını kısa bir süre içerisinde alabilirler.  Erzak yardımı için gerekli şartları sağlıyorsanız hemen başvuruda bulunmalısınız. Böylece verilecek olan yardım için sıraya girmiş olursunuz.

Ziraat Bankası duyurdu! 5 Temmuz'dan sonra herkese 50000 TL Ödeme Yapılacak! Ziraat Bankası duyurdu! 5 Temmuz'dan sonra herkese 50000 TL Ödeme Yapılacak!

1100 TL Maddi Destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyacı olan ailelere maddi ya da erzak yardımında bulunmaktadır. Koranavirüs nedeniyle birçok vatandaşa 1100 lira maddi destek sağlamaktadır. Pandemi dolayısıyla yapılan 1100 TL maddi destek için E-Devlet üzerinden müracaat yapılması gerekmektedir. Bu müracaatlar günümüzde halen devam etmektedir.
 

KAYNAK: ilan365.net