Devlet kadınların çalışmasını ve iş dünyasına daha fazla katılımlarını arttırmak için birçok yönden destek sağlamaktadır. Bu destek iş kuran kadınlara ve çocuk sahibi olmayı düşünene kadınlara verilmektedir. 7.500 TL ile 11.000 TL arasında ödeme müjdesi! Pazartesi günü hesapta! Başvuruyu kaçırmayın!

Ziraat Bankası duyurdu! 5 Temmuz'dan sonra herkese 50000 TL Ödeme Yapılacak! Ziraat Bankası duyurdu! 5 Temmuz'dan sonra herkese 50000 TL Ödeme Yapılacak!

Bu sabah açıklandı! 7.500 TL ile 11.000 TL arasında ödeme müjdesi! Pazartesi günü hesapta! Başvuruyu kaçırmayın! Devlet doğum yapan kadınlara destek ve izin sağlamaktadır. Doğum yapan ve çalışan annelere devlet belli bir tutarda ödenek sağlamaktadır ve bu tutar belli olmuştur. Bu ödeme tutarı 7 bin 500 TL ile 11 bin TL arasında olacaktır. Bu ödenecek tutar ailedeki çocuk sayısına ve eve giren toplam maaşa göre değişkenlik gösterebilmektedir. Devlet doğum yapmış ve emzirmeye devam eden kadınlara ayrıca emzirme, doğum yardımı ve süt yardımı gibi destekler sağlamaya devam ediyor. Ayrıca emziren kadınlara yarım gün çalışma izni de sağlıyor. 

Devlet Annelere Hangi Destekleri Veriliyor?

Doğum sırasında ve sonrasında kadınların maddi manevi desteğe ihtiyacı olmaktadır. Bu konuda devlet kadınlara çeşitli ödemeler yapmaktadır. Yeni doğum yapmış çalışan kadınlar için belli bir tutarda ödenek yardımı yapılmaktadır. Bundan ayrı bir şekilde çalışan kadınlar için süt parası, yarı zamanlı iş çalışma izni, doğum yardımı gibi yardımlar yapılıyor. Ayrıca kreş yardımı, süt ve emzirme ödeneği, bakıcı parası ödenekleri gibi yardımlarda yapılıyor. Devlet birçok kadının çalışması ve iş hayatlarına devam etmeleri için oldukça fazla yardım ve destekte bulunmaya devam ediyor. Çalışan ve doğuran kadınlara devlet her zaman destek sağlamaktadır. 

Çocuk Parası Başvuruları Nasıl Yapılır?

Devletin doğuran kadınlara sağlamış olduğu bir destek olan belli bir tutarda ödenek için başvuru yapılması gerekmektedir. Çalışan ya da çalışmayan fark etmeksizin doğum yapmış ya da yapacak olan kadınlara çocuk parası verilmesi için SGK’ya dilekçe verilmesi gerekir. Bir diğer başvuru yolu ise yemi doğmuş bebeğin TC kimlik numarası ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesine başvuru yaparak da olabilir. Başvurunun ardından işlemleri onaylanan kişiler için ödemeler PTT üzerinden yapılmaktadır. Bu ödeneği alacak kadınların gerekli evrakları hazırlayarak başvuruda bulunması gerekmektedir.

KAYNAK: ilan365.net