Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı şehirler için sarı kod uyarısında bulundu. Sağanak ve fırtınalı yağış, Türkiye'yi etkisi altına almaya devam ediyor. Bu şehirlerde oturuyorsanız dikkatli olun: fırtınalı karlı yağış ve düşük sıcaklıklar kapınızda olabilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapmış olduğu duyuru sonrasında bazı şehirleri sarı kodla uyardı. Dolayısıyla bu kodla uyarılan şehirlerin listesini yayınladık. Sıcaklıkların düştüğü ve fırtınalı karlı yağışların arttığı ifade edilmekte. Sağanak yağış kapsamında hangi şehirler kıskaçta? İşte detaylar...

Meteoroloji Sarı Kod Uyarılı Şehirler

Aşağıda yer alan şehirlerde oturanlar, sağanak yağış başta olmak üzere fırtına ve düşük sıcaklıklara karşı dikkatli olması gerekiyor: 

"Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Maraş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Yalova, Karabük, Osmaniye, Düzce."

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Güncel Hava Durumu Nasıl?

Aşağıda, güncel hava durumu değerlendirmesi mevcuttur. Grafik şeklinde gösterilmiştir ve bu sayede hangi şehirde nasıl bir sıcaklıkla karşı karşıya kalacağınızı görebilirsiniz.

28 Mart 2023 Pazartesi Hava Durumu

28martmeteoroloji_11zon

29 Mart 2023 Salı Hava Durumu

29martmeteoroloji_11zon