Dolandırıcılar her geçen gün yeni bir yöntemle karşımıza çıkıyor. Bu sefer ise evlerinizdeki petekleri hedef haline getirdiler. Kombi bakımı yalanı ile SMS atıyorlar...

Kombi bakımı üzerinde atılan SMS'lere itibar edilmemesi gerekiyor. Yetkili servis taklidi yaparak sizlerden ön ödeme talebinde bulunuyorlar... Son dönemde, dolandırıcılar insanları "kombi bakımı" adı altında dolandırma yöntemlerini kullanarak mağdur etmektedir. Bu dolandırıcılar, kombi sahiplerini arayarak "bakım zamanı geldi" bahanesiyle sahte servis hizmeti sunmaktadırlar. Bu hile ile birçok insanın parasını ceplerine indirmişlerdir.

Kombi Bakımı Dolandırıcılığı İçin SMS Atılıyor

Bu tür dolandırıcılığa karşı korunmak isteyen yetkili servisler, kombi sahiplerine bir uyarı göndermektedirler:

"Servis hizmeti bahanesiyle kombi bakımı ve onarımı zamanınızın geldiği iddiasıyla arayan kişilere inanmamalısınız. Servis hizmetlerini almadan önce, internet üzerinden ya da kurumsal hizmet sunan firmalardan teyit almanız, muhtemel bir dolandırıcılığı önlemek açısından büyük önem taşımaktadır. Halkımız bu konuda dikkatli olmalıdır."

Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz! Mavi Kart ile Almanya'da Çalışmak İsteyenlere Duyuru! 2024'e Almanya'da Girebilirsiniz!

kombibakımı2

Dolandırıcılara karşı korunmak ve paranızı kaybetmemek için en önemli adım, kişisel bilgilerinizi doğrulamalarını istemektir. Ardından, kendilerine hemen güvenmeyip, gerçekten kurumsal firmalarla iletişime geçerek bu durumu doğrulatmalısınız. Dolandırıcıların tuzaklarına düşmemek ve sonradan pişman olmamak için kişisel bilgilerinizi kesinlikle paylaşmamalısınız.