ABD'den gelen "aşı engellemiyor" itirafı dünyada tüm gözleri aşı firmalarına ve Dünya Sağlık Örgütü'ne çevirdi.

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC), korona virüs önlemlerini güncellerken yaptığı açıklamalar adeta bir skandalı da ortaya çıkarttı.

ABD’nin hastalıkların yayılmasını önleme ve salgın hastalıkları araştırmakla görevli kuruluşu CDC, karantinanın “gerekli olmadığı” ve korona hastalığına yakalanan kişilerin sadece 5 gün maske takması tavsinde bulundu.

Tam da bu arada Kovid hastalığından korunma önlemlerinde ise aşılı ve aşısız kişilere birebir aynı tavsiyelerde bulunması dikkat çeken CDC, böylelikle Dünya Sağlık Örgütü'nün kovid-19 aşılarının bulaşmayı engellediğini iddia etmesini sorgulatmaya başladı.

RACGP - Mixing COVID vaccines could result in stronger immune response

CDC, korona virüs hastalığına yakalanan kişilerin karantinaya alınmasının gerekmediğini açıklarken bunun yerine 5 gün boyunca maske takılmasını ve diğer insanlarla temasın kesilmesi tavsiye etti ve aşılı ve aşısız kişiler için “korona virüsten korunma önlemlerinin” birebir aynı olmasıyla tüm dikkatleri de üzerine ve açıklamalarına topladı.

“Aşılı olanlar ve aşısız olanların kovidden korunma önlemleri aynı, çünkü hastalık bulaşabiliyor.” diyen CDC, böyleliikler dünyada en yaygın olarak kullanılan iki kovid aşısını üreten AstraZeneca ve Pfizer-Biontech firmalarını ve Dünya Sağlık Örgütü'nü ifşa etmiş oldu.

DSÖ direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'un tutuklandığı iddiası - Teyit

"Karakutu Haberi" olarak Odatv'de yer alan haberde her iki firmanın da, 2021’de aşılar piyasaya sürüldüğünde “Koronavirüs bulaşmasını ve hastalığın yayılmasını önemli ölçüde azaltıyor” demesi hatırlatıldı.

Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç! Tarihi Eser Kayıpları Sayıştay Raporları İle de Resmiyet Kazandı! Onbinlerce Eser YOK! Savunma İse Daha ilginç!