EYT, Af, Nafaka, Taşeron İşçi, 3600 Ek Gösterge ve Kıdem Tazminatı bağlamında vatandaşlar çıkacak kararları merakla bekliyor. Bugün ise önemli detaylar verilmiş oldu. İşte haberimizin detayları

Bugün açıklandı! EYT, Af, Nafaka, Taşeron İşçi, 3600 Ek Gösterge ve Kıdem Tazminatı için talimat verildi...  Ayrı yaşam sürdüren ya da boşanmış çiftler kısıtlı vakit ile nafaka haberlerini detayları ile beklemektedir. Kadına ödenen nafakanın evliliğin zamanı az olması halinde iki senede sınırlanması konusu ile ilgili karara varıldı. Evliliğin uzun olması halinde bu karar programı yapılmayacaktır.  Durum hakimler doğrultusundan incelenip karara bağlanacaktır. Kadının parasal durumu, çocuk sahibi olup olmadığı hususları öneme alınacaktır. İki seneden az nafaka verilemeyecektir. Burada ödenecek nafakanın zamanına dair de etkili bir çalışmanın yapılması planlanıyor!

Gözden kaçırmayın

Merkez Bankası Faizi Sabit Tuttu Dolarda Fırlama Başladı! Kısa Sürede 17 Liraya Sonra İse 19 Liraya Şaşırmayın! Merkez Bankası Faizi Sabit Tuttu Dolarda Fırlama Başladı! Kısa Sürede 17 Liraya Sonra İse 19 Liraya Şaşırmayın!

EYT, Af, Nafaka, Taşeron İşçi, 3600 Ek Gösterge ve Kıdem Tazminatı için karar verildi

Erken emeklilik hususu ile ilgili yapılacak yeni düzenlemeler çalışan ve emekliler doğrultusundan merakla bekleniyordu. Bu anlamda bakıldığı zaman artık erken emeklilik oldukça elle tutulabilir hale geldi. 

Eski yasalardan büyülenen şahıslar doğrultusundan yeni düzenlemelerin ne vakit yürürlüğe gireceği hususu büyük bir merak ile beklenmektedir. Af, nafaka, EYT, taşeron işçi, 3600 ek gösterge, kıdem tazminatı hususları büyük kesimleri ilgilendirilmektedir. Yasa tasarıları ve düzenlemeler Meclise getirilmiştir. 
Gerekli farklılıklar yapılarak onaylanması gerçekleştirilmiştir. Bundan sonra Resmi Gazetede yayınlanması gerekmektedir. Ardından yürürlüğe geçilecektir. Böylece yapılacak yeni düzenlemenin af başta olmak üzere nafaka hususunu da kapsayacağına net gözüyle bakılıyor. Yine 3600 ek gösterge de bu kapsamda değerlendirilecek gibi…