Aile ve Sosyal Yardım Bakanlığı açıklamayı yaptı! 2022 yılında yapılacak olan ve PTT kurumları üzerinden ödenecek olan destek paketinin tutarı belli oldu. Destek paketinin 1084 TL ile 1298 TL olacağını bakanlık bizzat kendi web sitesinde konu başlığı şeklinde duyurdu.

Birçok kişiyi yakından ilgilendiren destek paketi yardımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Aile Bakanlığı paket tutarının fiyatlarının belirlendiğini açıkladı. Paketin tutarının artan enflasyon oranlarına paralel olarak artırıldığını duyuran bakanlık fiyatların 1084 TL ile 1289 TL olduğunu kamuoyuna açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ödemelerin gelecek aylarda PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirileceğini duyurdu. PTT şubelerine giderek kişiler kolaylıkla destek paketlerinin paralarını alabilecekler. PTT destek paketlerine yönelik konusunda iddialı bir konumda yer almaktadır.

2022 Yılı Yaş Aylığı 1084 TL Oldu!

Son dakika açıklama nihayet bakanlıktan geldi! Yapılan son dakika açıklamasıyla 65 yaş üstü SGK güvencesi bulunmayan kişilerin alacakları aylık miktarı belli oldu. Bakanlık konuyla ilgili çok fazla detaylı bilgiler vermeyerek alınacak olan yaşlılık aylığı maaşının 1084 TL olduğunu kamuoyuna paylaştı.

Kişilerden 1417 TL gelir koşulu ilkesine bakılarak 1084 TL yardımlar kişilere aylık olarak bağlanacak. Eğer ki kişilerin hane toplam gelir miktarı 1417 TL düzeyinin altında ise kişilere 1084 TL maaş sorunsuz olarak bağlanacak! Böylece önemli bir ölçüde paranın hesabınıza yatması mümkün olacaktır.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı! İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Personel Alımı İlanı Paylaştı!

Rakamın 30 Temmuz tarihine kadar geçerli olacağı bakanlık tarafından duyuruldu. 30 Temmuz tarihinden sonra kişilerin 6 aylık zamlı ödeme tutarlı açıklanarak kamuoyuyla paylaşılacak! Böylece ara çekmek çok daha pratik olacaktır.

2022 Yılı Engelli Maaşı 1298 TL Oldu!

Bakanlık tarafından yapılan bir başka son dakika açıklamasında 2022 engelli maaşının 1289 TL olduğu açıklandı. Engel oranı %70 ve üstü olan vatandaşlara 1298 TL ödenecek. Fakat engel oranı %40 ile %69 seviyeleri arasında olan vatandaşlara 865 TL ödeme yapılacak. Dolayısıyla iki çeşit engelli aylığı verileceğini bakanlık açıklamış oldu. Zamlı aylıkların bu ayla beraber hesaplara yansıması bekleniyor.

Aile ve Sosyal Yardım Bakanlığı açıklamayı yaptı! 2022 senesinde yapılacak olan ve PTT kurumları üzerinden ödenecek olan destek paketinin tutarı belli oldu. Destek paketinin 1084 TL ile 1298 TL olacağını bakanlık bizzat kendi internet sitesinde husus başlığı şeklinde duyurdu.