Büyük KDV indirimi bugün başlıyor. Market raflarında deterjandan sabuna, bebek bezinden tuvalet kağıdına kadar birçok ürüne KDV indirimi geldi. Belirlenen ürünlerde KDV yüzde 18'den %8’e düşürülürken hala marketlerin zam oyunu devam ediyor. Birçok zincir Market KDV indirimine giren ürünleri indirimi yutacak zamlar yaptın bugün 81 ilde bu ürünler için denedim gerçekleşecek.

Vatandaşlar son dönemlerde yapılan zamlar nedeniyle artık temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekerken devlet elini taşın altına koymaya devam ediyor. Temel ihtiyaç maddelerinde KDV yüzde 18'den %8’e düşürüldü. KDV indirimi Bugünden itibaren geçerli olacak. KDV indirimi ile birlikte deterjandan sabuna Birgül tuvalet kağıdından bebek bezi ne kadar birçok ürünün fiyatının düşmesi bekleniyordu. Ancak marketler KDV indirimi öncesinde bu ürünlere öyle bir zam yaptı ki indirim adeta silinip gitti. Bugün 81 ilde fahiş fiyat artışı yapan marketlere yönelik denetleme gerçekleşecek.

KDV indirimi bugün başlıyor

Temel gıda ürünlerinde yapılan KDV indiriminin ardından bugün de temizlik ürünlerinde KDV indirimi başlıyor. Yapılan düzenlemeye göre temizlik ve temel ihtiyaç ürünlerinde KDV oranı %18'den %8’e düştü. KDV indirimi bugünden itibaren geçerli olacak.

bugun-basliyor-kdv-indirimine-girecek-olan-urunler-aciklandi-81-ilde-buyuk-denetim-yapilacak-3

KDV indirimi hangi ürünleri kapsıyor?

Bugünden itibaren geçerli olacak KDV indirimi düzenlemesinin hangi ürünleri kapsadığı da merak ediliyor. KDV indirimi dezenfektan, deterjan, şampuan, sabun, Peçete, tuvalet kağıdı Birgül ıslak mendili, kağıt mendil gibi ürünleri kapsıyor. aynı zamanda hijyenik ped, bebek ve yetişkin bezi, diş macunu, diş ipi gibi ürünlerde KDV indirimi kapsamına alındı. yani vatandaşların temel hijyen ürünleri Bugünden itibaren KDV indirimine tabi olacak.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

81 ilde KDV indirimi denetimi

Ticaret Bakanlığı ekipleri düzenlemenin hayata geçmesi ile birlikte fahiş fiyat artışı yapmaya çalışanlar için adeta Savaş açacak. Bugünden itibaren 81 ilde büyük denetim uygulanacak. KDV indirimini etiketlere yansıtmayan market ve firmalara cezalar kesilecek.