Sıfır ve 2. el otomobiller için son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bu anlamda düğmeye basıldı. Sıfır ve ikinci el arabada fiyatları böyle düşecek

Sıfır ve 2. el otomobil piyasası ülkemizde adeta kanayan yara durumundadır. 2023 yılı seçimleri yaklaşırken hükümet bu konuyu kökünden çözme niyetinde. Araba almak yüksek KDV, ÖTV ve dolar kuru yüzünden adeta hayal olmuş durumdadır. Orta gelirliler bile artık araba alamıyor. Sıfır km otomobil alamayan vatandaşlar ise mecburen eski ikinci el arabalara yöneldi. Bu araçlarda da en kötü 180 bin lira verilmelidir. 

Geçen ay getirilen 6 ay ve 6 bin kilometre kısıtlamasından sonra fiyatlar bir nebze olsun düşmüştü. 28 Ekim 2022 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılması ile düzenlenecek AK Parti seçim manifestosu toplantısında beyanname yayınlanacak ve seçim beyannamesinde yeni yol haritası belirlenecek. Bu anlamda otomobilde yeni planlama gelmesi ,faiz indiriminin sıfır otomobilde kampanyaların ya da ÖTV matrah planlamasının olacağı öne sürüldü. 

Son Dakika: Ziraat Bankası nakit ödemesi yaptı: 30.000 TL Son Dakika: Ziraat Bankası nakit ödemesi yaptı: 30.000 TL

 Sıfır ve ikinci el arabada fiyatlar böyle düşecek

Gayrimenkul Eksperi Murat Gültekin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı son dakika açıklamasında taşıtta temelli bir kampanyanın geleceğini söyledi. Gültekin yaptığı "Otomotiv pazarında fiyatları düşürmeye yönelik bir plan var. Plat tutarsa, şu an Avrupa'nın çölüğü olan Bulgaristan ve Gürcistan'a Türkiye de eklenecek. Elbet fiyatlar Bulgar ve Gürcü'deki fiyatlar olmayacak ama Vay Beee dedirtecek türden olabilir" şeklinde konuştu.