E-devlet hesaplarınızı kontrol etmeyi unutmayın. Bu anlamda adınıza 1800 TL devlet yardımı tanımlandı. Almak için yapmanız gerekenler sayfamızda yer almaktadır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar hiç süre kaybetmeden e-devlete giriş yaparak kontrollerini gerçekleştirsinler. İsminize 1800 TL T.C devleti yardım tanımlamış olabilir. Hem de tüm herkes bu ödemelerden faydalanabilmektedir. İşte bu mevzuya dair merak ettiğiniz detaylar haberimizde.  Her ay T.C devleti doğrultusundan milyonlarca vatandaşıın hesabına nakit ödemeler yapılıyor. Genellikle evde bakıma muhtaç olan hasta, engelli ve ihtiyar şahıslar müracaat yapmaları durumunda devlet tarafından hakkınız olan ödemeleri anında alabilirsiniz. 

Devlet tarafından yapılan yardımlar dar gelirli ailelerin hayatlarını devam ettirebilmeleri amacıyla olabildiğince önemlidir. Genellikle COVİD-19 döneminde çoğu fert yardım etmeye muhtaç duruma gelmiştir. Hem de bunların yanısıra evde bakıma muhtaç olan ihtiyar ve engelli vatandaşlarda bulunuyor. T.C devleti her ay derli toplu olarak evde bakım yardımı veriyor. Evde bakım yardımına başvurmak amacıyla e-devlet platformundan bu anlamda yararlanabilirsiniz. E-devlet üzerinden başvurularınızı yapabilir, ardından ise sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Evde bakım aylığı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan sağlanıyor.

E- Devlet Üzerinden Sorgulama

E-devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan yürütülen bu kampanya aracılığı ile milyonlarca gereksinim sahibi aile ihtiyacını karşılıyor. E-devlet üzerinden sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hem de paranın hesabınıza yatıp yatmadığını öğrenmek içersinde e-devlet üzerinden sorgulama işlemlerinde bulunabilirsiniz.
Aynı vakitte Ziraat Bankası aracılığı ile evde bakım maaşı alanlar cep telefonlarından kısa mesaj kısmına BAKIYE aratarak 4747’e mesaj gönderebilir.

Gözden kaçırmayın

Afrika da Ayaklandı! Afrika da Ayaklandı!

Evde bakım maaşı yaptırmak isteyen şahıslar bulundukları şehirlerin Sosyal Dayanışma Vakıflarına giderek müracaatlarını gerçekleştirebilirler. Başvurunun olumlu sonuç vermesi amacıyla vatandaşın  ek gelirlerinin asgari ücret düzeyinin üçte biri düzeyinde olması gerekiyor. 
Aksi halde müracaatlar olumlu yönde sonuçlanmayacaktır. Engelli vatandaşlar amacıyla ilaveten tam teşekküllü sıhhat raporu alınması gerekiyor. Bu kriterleri taşıyan vatandaşlar müracaat işlemlerinde bulunabilirler!

Evde bakım parası ve engelli aylığı alınabilmesi amacıyla ikamet edilen yerdeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il ya da ilçe müdürlüklerine müracaat yapması gerekiyor. Evde bakım parası alınması amacıyla müracaat sırasında bakılacak bireyin de müracaat hemen orada bulunması gerekmiyor. Gerekli belgelerle oluşturulan müracaatlar değerlendirilerek evde bakım parası bağlanması işlemleri yapılıyor.