Hafta ortasına girmişken vatandaşlar havanın nasıl olacağını merak ediyor. Peki bugün hava nasıl olacak? Hangi bölgelerde yağış bekleniyor? Sıcaklıklar nasıl olacak? Meteorolojiden gelen raporlara göre bugün Karadeniz kıyılarında yer yer sağanak yağışla

Hafta ortasına girmişken vatandaşlar havanın nasıl olacağını merak ediyor. Peki bugün hava nasıl olacak? Hangi bölgelerde yağış bekleniyor? Sıcaklıklar nasıl olacak?

Meteorolojiden gelen raporlara göre bugün Karadeniz kıyılarında yer yer sağanak yağışlar etkisini gösterecek. Doğu Karadeniz'in iç bölgelerinde, özellikle Gümüşhane'de akşam saatlerinden itibaren kar yağışı görülecek. Güneydoğu Anadolu'nun güney kısımlarında da yağışlar görülecek. Hakkâri civarında ise yağmur yerini kar yağışına bırakacak.


Sıcaklıklar nasıl olacak?


Özellikle sabah ve akşam saatlerinde İç Anadolu, Sivas civarı, Antalya'nın kuzeyi, Konya çevreleri ve Ege'ni iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görülecek. Peki sıcaklıklar nasıl olacak? Hava sıcaklıkları Karadeniz'in iç bölgelerinde 2-5 derece arasında azalacak, ülkenin diğer bölgelerinde ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgar Marmara ve Ege'nin kuzeyinde, kuzeydoğu yönünden yer yer kuvvetli esecek.

İSTANBUL 13°C
Parçalı bulutlu

ANKARA 9°C
Parçalı ve az bulutlu, buzlanma ve don tehlikesi

İZMİR 16°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 21°C
Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 12°C
Parçalı bulutlu

TRABZON 13°C
Çok bulutlu ve yer yer yağmurlu

ERZURUM 5°C
Çok bulutlu