Kasım ayında TC kimlik son numaranıza göre belirlenen ödeme tarihlerine göre, 1250 TL ödeme alacaksınız. En az 1250 TL verileceği resmi kaynaklar tarafından açıklandı.

Kasım ayında, Türkiye'de birçok bakanlık ve kurum tarafından çeşitli sosyal yardım ödemeleri gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu ay içerisinde evde bakım maaşları, aile destek paketleri ve sosyal ekonomik destek ödemelerini yapacak. Bu ödemeler, vatandaşların IBAN numaralarına sırasıyla yatırılacak. Vatandaşlar, bu destekler için bekleyişlerini sürdürüyorlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı da çiftçilere yönelik tarımsal destek ödemelerini yapacağını duyurdu. Bu ödemeler, kasım ayında belirlenen takvime göre gerçekleştirilecek. Her iki bakanlık tarafından yapılan bu destek ödemelerinin kasım ayı içinde hesaplara yatırılması bekleniyor.

aile destek ödemesini kimler alabilir

Emeklilik yaşı geriye çekildi! SGK üzerinden duyurusu yapıldı! Emeklilik yaşı geriye çekildi! SGK üzerinden duyurusu yapıldı!

Öğrenciye 1250 TL Burs Kredi Ödemesi Yapıldı (Kasım 2023)

Üniversite öğrencileri de Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan burs ve kredi ödemelerini araştırmaya devam ediyor. 2023 Kasım ayı için, Kredi ve Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine her ay 1250 TL tutarında burs ve kredi ödemesi yapacak. Bu ödemeler, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre belirlenen bir takvim çerçevesinde gerçekleştirilecek. Kasım ayı içinde ödeme takvimi şu şekilde sıralanıyor:

  • T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 olan öğrenciler, her ayın 6'sında ödeme alabilecek.
  • Son hanesi 2 olanlar, her ayın 7'sinde ödemelerini alacak.
  • Son hanesi 4 olanlar, her ayın 8'inde ödemelerini alacak.
  • Son hanesi 6 olanlar, her ayın 9'unda ödeme alabilecek.
  • Son hanesi 8 olanlar ise her ayın 10'unda ödemelerini alacak.