Bulaşıklarımdaki o çirkin sert su lekelerini silmeyi başaran tek şey buydu ve bundan daha kolay olamazdı. İşte Bulaşıklardaki su lekesini temizlemenin kolay ve etkili yolu.

Temiz bulaşıklarımdaki su lekeleri bir çok kişinin ortak sorunu. Özellikle sularda bulunan yüksek mineral içeriği, bulaşıkların lekeler olmadan bulaşık makinesinden çıkmasını neredeyse imkansız hale getirebilir. Ama neyse ki kireçli suyla mücadele eden hepimiz için bu sorunu çözmenin basit bir yolu var. Bugün size nasıl çalıştığını ve pırıl pırıl temiz bulaşıklar elde etmek için bunu evde nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Bulaşıklardaki su lekelerinden nasıl kurtulursunuz?

Temiz bulaşıklarınızı bulaşık makinesinden çıkarıp hiç de temiz görünmediklerini görmek cesaret kırıcı! Bazı bulaşıklar (özellikle yiyecek saklama kapları gibi plastik olanlar) bulaşık makinesinden o kadar lekeli çıkıyor ki bir çok kişi onları başka bir yıkama döngüsünden geçirmek için bulaşık makinesinde bırakmayı tercih ediyor. Aama bu hiçbir zaman gerçek bir çözüm olmuyor.

Bulaşıklardaki su lekesi nasıl çıkar?

Aslında çözüm çok basit ve her zaman da elinizin altında. Beyaz sirke ile bu lekelerden kolayca kurtulmak mümkün. Yapmanız gereken şey ise çok basit. Bulaşık makinenizi her zaman olduğu gibi doldurun sonra da üst rafın ortasına bir kase yerleştirin. Kasenin içerisine ise beyaz sirke doldurun. Ardından bulaşık makinesini kapatın ve her zaman kullandığınız programda çalıştırın. İşte bu kadar basit!

Küçük deneyinizin sonuçları mucizeden başka bir şey olmayacak! Yıkama bittiğinde, bulaşık makinesini açtığınızda bardaklarınızın lekesiz ve parlak çıktığını göreceksiniz. Üstelik, daha önce kireç lekesinden etkilenmiş olan bulaşıklar da mükemmel bir şekilde temiz çıkacak.

Bursa Uludağ Üniversitesi, Programcı, Büro Personeli, Kütüphaneci ve Tekniker Pozisyonlarında 24 Personel Alımı İlanı! Bursa Uludağ Üniversitesi, Programcı, Büro Personeli, Kütüphaneci ve Tekniker Pozisyonlarında 24 Personel Alımı İlanı!

Sert su lekeleri bulaşıklarınızı rahatsız ediyorsa, bu ipucunu denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Sadece son derece basit bir çözüm değil, aynı zamanda uygun maliyetlidir. Her yıkamada aynı uygulamayı yapmaya devam edebilirsiniz. Merak etmeyin, bulaşık makinenize hiçbir zarar vermez.