Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, hakim ve savcılara canlı yayında seslendi. İş insanı olarak tanınan Osman Kavala'nın tutuklu kalmasına 'hayret ettiğini' açıklayan Arınç, “Ey hâkim ve savcılar; Osman Kavala’nın hâlâ tutuk

Vakıfbank hesabı olan vatandaşlar 8 gün içinde işlem yapması gerekiyor! Bankadan açıklama yapıldı Vakıfbank hesabı olan vatandaşlar 8 gün içinde işlem yapması gerekiyor! Bankadan açıklama yapıldı
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, hakim ve savcılara canlı yayında seslendi. İş insanı olarak tanınan Osman Kavala'nın tutuklu kalmasına 'hayret ettiğini' açıklayan Arınç, “Ey hâkim ve savcılar; Osman Kavala’nın hâlâ tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmesi lazım”  dedi.

Arınç, HDP eski yöneticisi Selahattin Demirtaş'ın da tahliye edilmesinin 'mümkün olabileceğin' belirterek haksız yere hapiste olanların tahliye edilmesi gerektiğini açıkladı.

Arınç'ın açıklamaları sosyal medyada gündem olurken, istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ilgili hakkındaki iddiaların doğru olmadığını belirten Arınç, "2 iddia var ikisi de tamamen yalandır" dedi.

Arınç bu dakikalarda canlı yayında kendisine sorulan soruları yanıtlamaya devam ediyor.