Bülent Emrah Parlak Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Dizileri

Çok Güzel Hareketler Bunlar sayesinde hayatımıza giren isimlerden birisi de Bülent Emrah Parlak! Oyunculuktaki başarısının yanı sıra sempatikliği ile de dikkat çeken Parlak; sosyal medyayı da bir

Magazin 19.05.2021 - 00:44 19.05.2021 - 00:45 Berkay Keskin

Bülent Emrah Parlak’ın hayatı bir hayli ilginç! Çocukluğunda yaramaz olmasından dolayı hem ilkokul öğretmeni hem de anne babası kendisinden çok şikayetçiymiş. Özellikle derslerine çalışmadığını ifade eden Parlak; öğrencilik dönemini üniversiteye kadar kötü geçirdiğini söylüyor. İlkokulda iken müsamere seçmelerine katılmak isteyen Parlak’a öğretmeni izin vermemiş. Müsamereyi oyunculuğu sevmesinden ziyade orada yaramazlık yapacağı için arzulayan Parlak; öğretmeninden aldığı olumsuz cevaba rağmen bu isteğinden vazgeçmemiş. Ondan habersiz olarak girdiği seçmede psikiyatr rolünü kapmış. Ancak, sadece yaramazlık amacıyla girdiği müsamerede sahnede olmayı çok sevdiğini fark etmiş. Bilhassa o zamana kadar hiç yaşamadığı kendisini başkalarına beğendirme ve aferin alma hissi ona çok iyi gelmiş. Bu yüzden, küçük yaşlarda iken oyuncu olmayı kafasına koymuş.

Bülent Emrah Parlak; lisenin ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümüne girmiş. Anne ve babası; çocuklarının üniversiteyi kazanmasından mutlu olurken Parlak’ın aklında farklı bir fikir varmış. Oyuncu olma isteğinden bir türlü vazgeçmeyen Parlak; bu bölümü yarıda bırakarak anne ve babasının karşı çıkmasına rağmen Haliç Üniversitesi konservatuar sınavlarına hazırlanmış. En sonunda istediği bölümde okumaya başlayan Parlak; o güne kadar başarısız olduğu öğrencilikte ciddi bir aşama kaydetmiş. Ancak, bu sefer de kendisini gelecek kaygısı içerisinde bulmuş. Üçüncü sınıfta iken Beşiktaş Kültür Merkezi’ne başvurmuş. 3000 kişinin içerisinden otuz kişilik ekibe seçilme başarısını gösteren Parlak; bir anda Yılmaz Erdoğan ile çalışma ve ondan eğitim alma şansına erişmiş. Sonrasında ise oyunculukta en iyi şekilde ilerlediğini ifade edebiliriz.

Bülent Emrah Parlak Nereli?

Bülent Emrah Parlak; Tunceli doğumludur. Ancak, aslen Elazığ Karakoçanlı olduğunu ifade etmeliyiz. Çocukluğunun bir kısmı Ankara’da geçmiştir. Günümüzde ise hayatını İstanbul’da devam ettirmektedir.

Bülent Emrah Parlak Kaç Yaşında?

Bülent Emrah Parlak; 8 Mayıs 1979 tarihinde dünyaya gelmiştir. 42 yaşındadır.

Bülent Emrah Parlak Dizileri

Bülent Emrah Parlak; ilk olarak Kurtlar Vadisi dizisinde figüran olarak rol almıştır. Ardından, yine 2004 yapımı Sahra dizisinde kendisine yer bulmuştur. Hırsız Polis dizisinde de kısa bir role sahip olan Parlak; 2006 yılında tekrardan başlayan Bir Demet Tiyatro’nun son sezonunda kendisine yer bulmuştur. Bülent Emrah Parlak’ın geniş kitleler tarafından tanınmasını sağlayan program ise Çok Güzel Hareketler Bunlar olmuştur. 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan bu programda her hafta farklı skeçler canlandırılmıştır. Tam üç sezon boyunca süren ve 90 bölüme sahip olan bu programda Parlak’ın da kendisini en iyi şekilde gösterdiğini ifade edebiliriz.

2011 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Aşağı Yukarı Yemişliler dizisinde Mikail karakterini canlandırmıştır. Ancak, bu dizinin yalnızca on bölüm sürdüğünü ifade etmeliyiz. Bu dizinin ardından Böyle Bitmesin dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştır. Ankara’nın Dikmen’i dizisiyle ilk kez başrol deneyimi yaşamıştır. 25 bölüm süren bu dizideki performansıyla beğeni toplamıştır. 2016 yapımı Familya dizisinde on bölüm boyunca Namık Boz karakterini canlandırmıştır. Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Cemil karakteriyle kendisine yer bulmuştur. Jet Sosyete dizisinde taksici rolünü canlandırdıktan sonra Arka Sokaklar dizisinde sekiz bölüm boyunca Avukat Nedim karakteriyle ekranlara gelmiştir. Son olarak, BluTV ekranlarında yayınlanan Acans isimli dizide Tuncay karakteriyle yer almaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@