Türkiye’nin divası Bülent Ersoy’un cinsiyete değiştirme hikayesi yakında film olarak yayınlanacak ve merak edilen pek çok soru yanıt bulacak.

Bülent Ersoy gençliğinde neden kadın oldu yakında filmi geliyor! Yasaklı eş cinselden Türkiye’nin divası oldu! Meğer… Şimdilerde Türkiye’nin Divası olan, paraya para demeyen ancak geçmişin büyük zorluklar ve acılar çeken 69 yaşındaki ünlü sanatçı Bülent Ersoy’un hayat hikayesi yakın zamanda film olarak izleyicilerle buluşacak. Haberin ardından Bülent Ersoy’un hayatı ve neden cinsiyet değiştirip kadın olduğu herkesçe merak konusu oldu.

O aslında sık sık karşılaştırıldığı bir o kadar çok sevdiği Zeki Müren’le birlikte bu ülkenin efsanevi seslerinden biri. Şimdilerde hem Türkiye’nin en ünlü isimlerinden biri olan hem de akıllara zarar servetiyle parmak uçuklatan Bülent Ersoy’un bu şaşalı günlerinin arkasında, film senaryolarını aratmayacak derecede acılar, katlanması güç aşağılanmalar bulunuyor. Hal böyle olunca bu film senaryosu gibi hayat hikayesi yapımcıların iştahını kabarttı ve şimdilerde Bülent Ersoy’un hem bilinen hem de kıyıda köşede kalmış her detayını izleyicinin gözleri önüne serecek biir film için kollar sıvandı. 

Ve Türkan Şoray Kanunları Yine Gündem Oldu! İfşa Olan Türkan Şoray Kurallarının Mimarı Rüçhan Adlı Kimdir? Ve Türkan Şoray Kanunları Yine Gündem Oldu! İfşa Olan Türkan Şoray Kurallarının Mimarı Rüçhan Adlı Kimdir?

Bülent Ersoy’un bu kadar güçlü bir karakter olmasının nedenlerinden biri de belki de bu çektiği acılar. 1952 yılında dünyaya gelen Bülent Ersoy çok zor bir çocukluk dönemi geçirdi. Ancak tüm bu yaşadıklarına rağmen onun inatçı ve pes etmeyen duruşu sayesinde Türkiye çok önemli bir ses kazandı. Özel hayatı bir yana Bülent Ersoy, Türkiye’nin ilklerinden birine imzasını attı. Bu denli alelade bir şekilde cinsiyet değiştiren biri olan Bülent Ersoy bu ameliyat sonrası sahnelerden de aforoz edilmişti. 

1980’de İzmir Fuarı’nd göğüslerini açarak cezaevine gönderilen Bülent Ersoy, cezaevinden çıkar çıkmaz gidip Londra’da cinsiyet değiştirme ameliyatı olan Bülent Ersoy bir süre Türkiye’ye gelemedi. Bu dönemde para sıkıntısı çeken Bülent Ersoy, sahnelere de çıkamayınca soluğu film setlerinde alarak bambaşka bir kariyer için daha kolları sıvadı.

İlk olarak Beddua adlı filmde rol alan Bülent Ersoy, 1988 yılında pembe nüfus kağıdına kavuştu. Ayrıca cinsiyet değiştirme kanun olarak sayılınca da artık sahnelere çıkmak için herhangi bir engeli kalmadı. Ardından peş peşe albümler çıkaran Bülent Ersoy şimdilerde Türkiye’nin en ünlü isimlerinden biri. 

KAYNAK: ilan365.net