Bülent Parlak kimdir? Bülent Parlak öldü mü, neden öldü? Edebiyat dünyasının yakından tanınan isimlerinden olan şair Bülent Parlak hayatını kaybetti. Şaşkına çeviren ölüm sonrasında Bülent parlak neden öldü sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Peki, Bülent Parlak öldü mü? Bülent Parlak neden öldü?

Ev Sahiplerine Yeni Düzenleme: Kira Gelirleri 21.000 TL Sınırıyla Kontrol Altına Alınıyor! Ev Sahiplerine Yeni Düzenleme: Kira Gelirleri 21.000 TL Sınırıyla Kontrol Altına Alınıyor!

Bülent Parlak kimdir? Bülent Parlak öldü mü, Neden öldü? Bülent Parlak ölüm nedeni herkes tarafından merak ediliyor. Edebiyatçı ve Şair Bülent Parlak'ın ölüm haberi edebiyat dünyasını yasa boğdu. Gün içerisinde yapılan açıklamaya göre kültür, sanat ve Edebiyat Dergisi izdihamın Genel Yayın Yönetmeni Bülent Parlak'ın hayatını kaybettiği bildirildi. Peki, Bülent Parlak neden öldü? Bülent Parlak'ın ölüm nedeni ne?

Bülent Parlak öldü mü?

İzdiham dergisinin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre derginin Genel Yayın Yönetmeni Bülent Parlak hayatını kaybetti. İzdiham dergisinin Sosyal medya hesaplarında Parlak’ın vefat haberi “Şüphesiz biz Allah'a aitiz ve şüphesiz ona döneceğiz." anlamına gelen "İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun" ifadeleri ile verildi.

Bülent Parlak neden öldü?

Alınan bilgiye göre edebiyatçı ve Şair Bülent Parlak geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti. Sosyal medyadan yapılan paylaşım sonrasında edebiyat dünyasından birçok isim ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Bülent Parlak kimdir, kaç yaşındaydı?

Edebiyatçı ve Şair Bülent Parlak, Malatya'da 5 Ekim 1978 tarihinde 8 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak hayata gözlerini açtı. Bülent Parlak'ın babası yıllarca işçi Sendikası Malatya Şube Başkanlığı ve Türkiye Komünist Partisi ile Cumhuriyet Halk partisinde uzun yıllar boyunca siyaset yaptı. Bülent parlak 6 yaşındayken babasını 19 yaşındayken ise annesini kaybetti. İlk ve orta öğretimini Malatya'da 1'lik derecesinde tamamlayan Parlak, İstanbul Üniversitesi iletişim fakültesini kazandım fakat maddi yetersizlik nedeniyle 1 yıl sonra okulu bırakmak zorunda kaldı. Staj yaptığı gazetenin reklam servisinde çalışmaya başlayan parlak yeniden üniversite sınavına girerek bu defa 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim fakültesini kazandı ve eğitimini tamamladı. Okulu bitirdikten sonra otel ve mobilya dükkanı işletme, Dershane açma gibi çeşitli işlerde çalışan parlak bu işleri de başarılı şekilde yürütülemedi. İlkokul yıllarından itibaren şiir yazmaya başlayan Bülent parlak üniversiteyi bitirene kadar şehirden uzak durmak zorunda kaldı. Yıllar sonra ise ortaokul öğretmenin teşvik-i ve sistemi ile yeniden şiir yazmaya başlayan parlak Hala şiir yazmaya devam ediyordu.