Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Arabistan ziyaretindeki Umre fotoğraflarının ardından bir başka fotoğrafı da dünyada yankılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Arabistan ziyaretindeki Umre fotoğraflarının ardından bir başka fotoğrafı da dünyada yankılandı.

Dün Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud'un daveti üzerine iki günlük ziyaret çerçevesinde eşi Emine Erdoğan ile Suudi Arabistan'a giden Erdoğan, Türkiye'de Umre fotoğrafı ile ama dünyada bir başka fotoğraf ile gündeme geldi.

Erdoğan, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud tarafından resmi törenle karşılanırken, Al-Salam Sarayı'ndaki törende, iki ülkenin milli marşları çalındı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hem Arabistan ziyaretinde hem de Umre fotoğraflarında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eşlik etti.

Gözden kaçırmayın

Merkez Bankası Faizi Sabit Tuttu Dolarda Fırlama Başladı! Kısa Sürede 17 Liraya Sonra İse 19 Liraya Şaşırmayın! Merkez Bankası Faizi Sabit Tuttu Dolarda Fırlama Başladı! Kısa Sürede 17 Liraya Sonra İse 19 Liraya Şaşırmayın!

Resmi ziyaret için Suudi Arabistan'a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan umre yaptı

Ancak güne damga vuran bir fotoğraf ise Erdoğan'ın bizzat kendi sözleri ile anıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekim 2018 tarihindeki Kaşıkçı Davası ile ilgili oalrak “Suudi Arabistan belgeleri almak istedi. Belgeleri dinletiriz ama vermeyiz, bir de bunları yok mu edeceksiniz. Ses kaydında üst düzey asker açıkça ‘Ben kesmeyi iyi bilirim’ diyor. Bunlar dünyayı enayi zannediyor, insanları enayi zannediyor.” sözleri bugün verdiği resim ile anıldı.

Dünyada'da bu sözlerin yanı sıra "haftanın fotoğrafı" olarak medyaya yansıyan fotoğraf, "insanları enayi zannediyor" diyen Erdoğan'ın bugün sarıldığı Veliaht Prens Selman ile olan şu kareydi;

Resim