Milyonlarca çalışanın en önemli amacı bir an önce emekli olmaktır. Erken emekli olmak içinde çok sayıda formül SGK tarafından açıklanmaya devam ediyor.

SGK açıkladı! Her şey silbaştan değişti... Bunu yapanlar bir dilekçe ile anında emekli oluyor! Artık çalışamayacak durumda olduğunu beyan eden kişiden bu durumu kanıtlaması için tam teşekküllü bir hastaneden alınmış rapor istenir. Ayrıca ne kadar prim ödediğine ve ne kadar süredir çalıştığına da bakılır.

Tüm bu şartların hepsi kanunda belirtilen maddelerle uyuşuyorsa bu durumda kişinin yaşını beklemeden erken emekli olmasına kanaat getirilir. Bu konuda ilgili resmi birimlerden rapor getirilmesi gerekmektedir.

Bazı Hastalıklar Güncellendi

Kişilere erken emeklilik hakkı verilmesi için bazı hastalıklardan mustarip olması gerekmektedir. Bunların başında kanser hastalığı gelmektedir. Hemen hemen her kanser türü erken emekli olmak için bir sebep sayılmaktadır.

Epilepsi, unutkanlık, MS gibi beyinin işleyişine etkisi büyük olan hastalıklar erken emeklilik hastalıkları arasında sayılmaktadır.

Kişiler çalışırken çeşitli kazalar sonrasında uzuvlarını kaybederek çalışamaz duruma gelmişse yine erken emekli olabilir.

Otobüs Fiyatlarında Büyük Değişim! Akaryakıt Fiyatlarına İndirim Yapıldı! Otobüs Fiyatlarında Büyük Değişim! Akaryakıt Fiyatlarına İndirim Yapıldı!

Organlarında işlev bozukluğu olduğundan dolayı nakil olmuş kişiler ve kalp yetmezliği, solunum yetmezliği, siroz, anemi gibi sürekli hastalıklarda erken emeklilik için koşuldur.

Bunlar haricinde vücudun beş duyu organında sorunlar yaşayan kimselerde emekli olabilmek için başvurabilir. 

ilan365.net özel haber