Önece gönderilmeyecek, sonra gönderilecek kararları açıklana Suriyeli mültecilere bir de Afganlar eklenmiş, sığınmacı sorunu ile ilgili ne bir soru yanıt bulmuş ne de harekete geçilmişti.

Önece gönderilmeyecek, sonra gönderilecek kararları açıklana Suriyeli mültecilere bir de Afganlar eklenmiş, sığınmacı sorunu ile ilgili ne bir soru yanıt bulmuş ne de harekete geçilmişti.

TBMM Geçti Yeni Haber! Emekliye 20 bin TL ödeme olacak! TBMM Geçti Yeni Haber! Emekliye 20 bin TL ödeme olacak!

İktidarın göndereceğiz kararının herhangi bir ciddiyetinin olmadığı İçişleri Bakanı'nın söylemi ile anlaşılırken Afganlar ve Suriyeliler sınırlardan geçmeye, "rahat geçiş" haberleri ile geridekileri çağırmaya da devam ediyorlar.

Sokaklarımız çarşılarımız Arapça tabelalarla dolmuş, esnaflık Suriyelilere geçmiş, evlerimiz, haklarımız peşkeş çekilmişken adına ister "sığınmacı" ister "mülteci" desinler, bu kontrolsüz ve toplu girişlerin neden olduğu, neden sadece erkeklerin geldiği, neden üleksinde savaşmaktan kaçanın Türkiye topraklarında polis yada asker yapıldığı, kendi öğrencilerimize emklilerimize tanınmayan hakların neden bu insanlara tanındığı vb. onlarca soruya ise halen hiçbir cevap verilmemeye devam ediliyor.

Van'ın Saray ilçesinde yurda yasa dışı yollarla giriş yaptıkları belirlenen Afganistan uyruklu 101 kaçak göçmen yakalandı. Suriye ve Afganistan uyrukluların akın akın Türkiye'ye geldiğini belirten uzmanlar "Böyle giderse yakın zamanda kendi ülkemizde mülteci olacağız" dediler.  

İHA'nın haberine göre, Van'ın İran sınır hattında bulunan Saray ilçesinde, jandarmanın devriye görevi sırasında yurda yasa dışı yollarla giriş yaptıkları belirlenen Afganistan uyruklu sadece 101 kaçak göçmen yakalandı ki bunlar sadece yakalananlar.

Bu arada İran sınır hattında kaçak göçmenlerin engellenmesi için örülen duvar'ın nasıl kolaylıkla geçildiği fotoğraf kareleri ile tespit edilip, hatta sosyal medya paylaşım sitelerinde Suriyelilerin Afganların bile dalga geçtiği bir durum olmuştu.

Medyaya düşen "Afganistan uyruklu 101 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenler işlemleri için İl Göç Müdürlüğüne bağlı Geri Gönderme Merkezine gönderilirken, jandarmanın sınır hattındaki denetimleri sürüyor." haberlerleri ile duyurulan yakalamalar ise sosyal medyada uyuşturucu konusunda olduğu gibi, sadece "sus payı" olarak yorumlanıyor.

Ancak anlaşılamayan bu istilanın bu kontrolsüzlüğün açıklamasının kesinlikle "iş bilmezlik" ya da "hata" olamayacağı apaçık ortada dururken bu yapılana ne denileceği oldu. Zira artık azınlık duruma düşmemiz sonrası ülkeyi teslim etmemize az kaldı.

Düşünün ki alakasız bir protesto hakkı için bile sokağa çıkmaya korkar duruma geldik. Bu yaşanılana "hayır" demek için kafanızı dışarı uzattığınızı bir düşünün? Düşünemediniz dimi? Geçmiş olsun bunun için çok geç kaldınız. Çıt çıkartamazsın artık.

Çanakkale'deki İki Türk Askeri Diye Paylaşılan Bu Fotoğrafın Gerçek Olmaması - Ekşi Şeyler

Söyleşi - "Atatürk ve Kurtuluş Savaşı" | OMÜ | Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Kurtuluş Savaşı kahramanları kimlerdir? Kurtuluş Savaşı ne zaman başladı, önemi nedir?