Ülkemizde otomobil fiyatları ateş pahası bırakın almayı. Yanına yaklaşılmıyor. Bu anlamda 2022 model Honda City ülkemize geliyor. Hem de 190.000 TL fiyatıyla. Dengeler değişecek.

Almayan bin pişman olur. Bunun gibisi 40 yılda bir gelir! 2022 model Honda City yalnızca 190.000 TL! Sıfır otomobil fiyatlarının resmen arşa çıktığı bu dönemde 290.000 TL altında araba bulmak artık neredeyse imkansıza yakın olmuş durumda. Bu durum da vatandaşların ilgisini çeken bir model göze çarpıyor. Honda City fiyatıyla vatandaşlara oldukça önemli bir albeni sunuyor.  İkinci el otomobil pazarı ve sıfır otomobil pazarı belki de ne durgun dönemlerini yaşıyor. Genellikle çip krizi ile eş güdümlü meydana çıkan arz talep konusundaki sıkıntıların hala devam ettiğine tanık oluyoruz. Bazı markalar fiyatlarında indirime gitmişse bile sıfır otomobillerin yanından geçilecek gibi değil. Ülkemizde şu anda 290 bin TL altında nerdeyse birkaç model kalmış durumda. Honda’nın ucuz bir City versiyonu üstünde çalıştığı iddia edildi. Peki ama ucuz Honda City nasıl olacak be fiyatı ne kadar olacak?

Ortaya atılan iddialar bağlamında Honda’nın ucuz City modeli manuel vitesle gelecek. Honda’nın en eski model olan 1 litrelik motor kullanacağı otomobilde ayrıca yenilikler yok. Multimedya ekranı da olmayacak. Sadece bir giriş bulunacak ve bu girişlerden medyalarınızı çalabileceksiniz. Tahmin edebileceğiniz üzere emniyet doğrultusunda da öyle 9 – 11 hava yastıklı bir model karşımıza çıkmayacak. Sadece sürücü ve yolcu doğrultusunda birer tane  hava yastığı bulunacak olan otomobilde, elektronik ve teknoloji doğrultusunda mühim kısıtlamalara gidilecek.

Bu durumun iki esas sebebi var. Birincisi kuşkusuz çip krizi. Ne kadar az teknoloji, o kadar çip tasarrufu demek. İkincisi ise alım kuvveti düşük olan pazarları Honda’ya çekmek. Bu otomobilin maliyetinin hayli düşük olacağı belirtiliyor. Hatta iddia edilen ülke dışı fiyatını göz önüne alır ve üstüne ülkemizdeki vergileri eklersek karşımıza 190.000 TL gibi bir etiket çıkacaktır. Ancak şu ana kadar bu iddiaların sonrasında Honda doğrultusundan resmi bir açıklama henüz yapılmadı. 
 

Denizbank şubelerine gidenler yaşadı! Aralık kampanyası 50000 TL olacak Denizbank şubelerine gidenler yaşadı! Aralık kampanyası 50000 TL olacak

2022 model Honda City Türkiye fiyatı şuan kaç para?

Honda City 1.5L i-VTEC Elegance CVT   363.982 olan fiyattan alabilirsiniz

Honda City 1.5L i-VTEC Executive CVT  377.204 olan fiyattan alabilirsiniz