Burak Elmas Kimdir? Serveti Ne Kadar? Kaç Yaşında? Nereli?

Galatasaray başkanlık yarışında Burak Elmas 10. sandık sonrası arka arakaya atağa kalktı. Burak Elmas kimdir? Burak Elmas zengin mi? Burak Elmas serveti ne kadar? Burak Elmas kiminle evli?

Spor 19.06.2021 - 18:32 19.06.2021 - 22:54 Ece Sahan

Galatasaray Spor Kulübü'nde başkanlık yarışı kıran kırana devam ediyor. Eşref Hamamcıoğlu, Yiğit Şardan, Burak Elmas, Metin Öztürk, İbrahim Özdemir gibi 5 adayın olduğu yarışta son anda dengeler değişti.

İlk 10sandıkta Eşref Hamamcıoğlu yarışı önde götürmüş ve başkan gözüyle bakılmıştı. Ancak oylama öncesinden ilk sandıklarda yüksek yaşları divan üyelerin oyları olduğu Eşref Hamamcıoğlu'na oyların çıkacağı söylenmişti.

Burak Elmas atağı 10. sandıktan sonra geldi. Burak Elmas ise 10. sandık sonrası atağa geçti ve açılan sandılardan önde çıkmaya başlandı. Sarı kırmızı taraftarlar Eşref Hamamcıoğlu'nun başkan olmasını istemezken Burak Elmas'ın başkan olması için sosyal medyadan dualara başladı. ,

Peki Burak Elmas Kimdir? Serveti Ne Kadar?

19 Mart 1974’te İstanbul'da doğdu. Baba tarafından Giresunlu'dur. Burak Elmas, Galatasaray Lisesi mezun olmayarak liselilerin pek hoşuna gitmeyen bir aday. Burak Elmas Avusturya Lisesi mezunudur. Üniveristeyi ise University of Denver’da Finans ve Pazarlama okuyarak bitirimiştir.

Burak Elmas, iş hayatına hızlı başlamıştır. Pek çok şirkette yönetici pozisyonunda çalışmıştır. Daha sonra İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurmuştur.

2008 yılından itibaren Godiva Investment şirketinde CEO görevini almıştır. Yıldız Grup'ta da Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Uluslararası pek çok ortak girişimde şirketlerde en üst pozisyonlarda yer almıştır.

Profesyonel futbol takımının yönetiminden sorumluyken, Türk futbol tarihinde Galatasaray unutulmayacak bir başarıya ve ilke imza atmış ve ilk kez bir Türk takımı UEFA ve Süper Kupa'yı kazanmıştır.

2018 yılında Galatasaray Sportif AŞ'de görev almıştır.

Evli ve iki çocuk babadır. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Faruk Süren'in damadıdır.

Burak Elmas Listesinde Kimler Var?

Asil:

Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün.

Yedek:

İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şener.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@