Burçin Terzioğlu; çocuk yaşlardan itibaren oyunculuk ile ilgilenmektedir. Henüz beş yaşında iken ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

Burçin Terzioğlu; çocuk yaşlardan itibaren oyunculuk ile ilgilenmektedir. Henüz beş yaşında iken ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Başrolünde Şener Şen’in olduğu Çıplak Vatandaş ve Patron Duymasın isimli filmlerde ufak roller almıştır. Buna ek olarak, 90’lı yılların unutulmaz şarkıcılarından birisi olan Ali Güven’in Yolcu isimli şarkısına 1997 yılında çekilen klipte kendisine yer bulmuştur.

Burçin Terzioğlu; küçük yaşlardan itibaren hayalindeki meslek olduğunu söylediği oyunculuğun eğitimini almak adına birçok ismin yaptığı gibi Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni tercih etmiştir. Burada, Aktör Stüdyo – Özel Sahne Diksiyon eğitimi almıştır.

Burçin Terzioğlu; özel hayatıyla magazin gündemine düşmeyen isimler arasında yer alır. 2008 yılında kendisi gibi oyuncu olan Murat Yıldırım ile evlenmiştir. Ancak, bu evlilik, 2014 yılında son bulmuştur. Terzioğlu; 2016 yılında Altın Kelebek en iyi kadın oyuncu ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Burçin Terzioğlu Nereli?


Burçin Terzioğlu; İstanbul doğumludur. Hem özel hem de iş hayatını çok süredir İstanbul’da devam ettirdiğini söyleyebiliriz.

Burçin Terzioğlu Kaç Yaşında?


Burçin Terzioğlu; 9 Mart 1980 tarihinde dünyaya gelmiştir. Günce tarih itibariyle 41 yaşındadır.

Burçin Terzioğlu Dizileri


Burçin Terzioğlu; bugüne kadar sayısız dizi ve filmde rol almıştır. Bilhassa son dönemde internet dizilerinde de kendisini görebilirsiniz. Terzioğlu’nun dizi kariyeri Perihan Abla dizisine kadar uzanır. Yeniden Doğmak, Doktorlar, Mahallenin Muhtarları, Kavak Ailesi, Solan Gül gibi dizilerde çocuk yaşta rol alan Terzioğlu; gençlik döneminde de çok sayıda dizide rol almıştır.

1998 yapımı Sırılsıklam dizisinde Feride karakteriyle yer alan Terzioğlu; 1999 yapımı Yılan Hikayesi dizisinde de iki sezon boyunca Azat karakteriyle ekranlara gelmiştir. Tirvana dizisinin ardından Çiçek Taksi’nin 2001-2002 yıllarında yayınlanan bölümlerinde kendisine yer bulmuştur. Yine 2002 yılına ait Üzgünüm Leyla dizisine yardımcı karakter olarak katılan Terzioğlu; asıl çıkışını ise Kınalı Kar dizisinde yapmıştır. Bu dizide Pınar Beyoğlu isimli yardımcı karakterle kendisini tanıtan Terzioğlu’nun bir sonraki adresi ise Melekler Adası olmuştur. 2004 – 2006 yılları arasında yayınlanan Aliye dizisinde Ümit karakterine hayat vermiştir. Sektöre birçok isim kazandıran Aliye dizisi; Terzioğlu’nun da önünün açılmasını sağlamıştır.Burçin Terzioğlu’nun ilk başrolü ise 2006 yılında ekranlara gelen Fırtına dizisi olmuştur. Zeynep Dalcı karakteriyle bir Karadenizli kızı canlandıran Terzioğlu; Murat Yıldırım ile de bu dizide tanışmıştır. Dizinin bir sezonluk ekran yolculuğunun ardından Terzioğlu’nun adresleri sırasıyla Çemberin Dışında (2007) ve Ey Aşk Neredesin (2009) olmuştur.

Burçin Terzioğlu’nun genç jenerasyon tarafından sevilmesini sağlayan dizi ise Ezel’dir. Ezel dizisinde iki sezon boyunca Azad Karaeski Kırgız karakterine hayat veren Terzioğlu; 2013 yılında Kanal D ekranlarında başlayan Merhamet dizisinde rol almıştır. Bu dizideki oyunculuğunun da büyük beğeni topladığını söyleyebiliriz.

Burçin Terzioğlu’nun başrol olarak en başarılı olduğu dizilerin başında ise hiç şüphesiz Poyraz Karayel gelir. 7 Ocak 2015 tarihinde başlayan ve 1 Mart 2017 tarihinde sona eren dizide tam 82 bölüm boyunca Ayşegül Umman karakterini canlandırmıştır.Burçin Terzioğlu; özellikle son dönemde yaptığı işler ile çok konuşulmaktadır. Türkiye’nin ilk internet dizilerinden birisi olan Hakan Muhafız’da iki sezon boyunca yardımcı karakter olan Terzioğlu; son olarak Exxen platformunda yayınlanan Hükümsüz dizisinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra, kısa süreli olarak Kurşun dizisinde rol almıştır.