Özellikle genç kızların idol olarak gördüğü Burcu Özberk’in birçok sosyal medya platformunda çok sayıda fan sayfasının olduğunu söylemeliyiz. Kahverengi göz renginin yanı sıra koyu kumral saç rengiyle de etkileyici bir güzelliği olan Özberk; 1.

Sinem Ünsal Kıvanç Kılınç’ı Aldattı mı? Halit Özgür Sarı İçin Miydi Her Şey? Bir Set Aşkı Daha Yuva Yıktı! Sinem Ünsal Kıvanç Kılınç’ı Aldattı mı? Halit Özgür Sarı İçin Miydi Her Şey? Bir Set Aşkı Daha Yuva Yıktı!
Özellikle genç kızların idol olarak gördüğü Burcu Özberk’in birçok sosyal medya platformunda çok sayıda fan sayfasının olduğunu söylemeliyiz.

Kahverengi göz renginin yanı sıra koyu kumral saç rengiyle de etkileyici bir güzelliği olan Özberk; 1.62 cm boyunun yanı sıra 54 kg ağırlığındadır. Başarılı oyuncu; alaylı adı verilen kategoriden değildir. Kendisi; Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı gibi Türkiye’nin girilmesi en zor bölümlerinden birisinden başarıyla mezun olmuştur.

Burcu Özberk Nereli?


Burcu Özberk; Eskişehir doğumludur. Eğitim hayatına Ankara’da devam eden genç oyuncunun mesleki hayatı ise İstanbul’da geçmektedir. Günümüzde de iş ve özel hayatını İstanbul’da sürdürmektedir.

Burcu Özberk Kaç Yaşında?


Burcu Özberk; 12 Aralık 1989 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yay burcu olan başarılı oyuncu; 31 yaşındadır. Bu yılın sonunda ise 32. yaşını kutlayacaktır.

Burcu Özberk Dizileri


Burcu Özberk; üniversiteden mezun olduktan sonra ilk oyunculuk deneyimi adına arayışlara başlamıştır. Bu noktada, kendisinin oldukça şanslı olduğunu söyleyebiliriz. 2011 yılının Ocak ayında başlayan ve birçok önemli oyuncuya bünyesinde yer veren Muhteşem Yüzyıl dizisi; Burcu Özberk’in de oyunculuğa başladığı ilk dizi olmuştur. Bu dizide Huricihan Sultan karakterine hayat veren Özberk; başarılı oyunculuğunun yanı sıra duru güzelliğiyle de kendisini fark ettirmiştir.

Burcu Özberk’in bir sonraki durağı ise Güneşin Kızları dizisi olmuştur. Ülkemizde yaz dizileri her zaman çok sevilmiştir. Ancak, Güneşin Kızları, klasik bir yaz dizisi olmaktan öteye gitmiştir. Kısa sürede büyük bir fan kitlesi edinen dizinin özellikle 18 yaş altı gençler tarafından çok sevildiğini ifade etmeliyiz. 18 Haziran 2015 tarihinde yayın hayatına başlayan dizi; bir süre çok yüksek reytingler alsa da son dönemlere doğru düşen reytinglerden dolayı 19 Mart 2016 tarihinde final yapmıştır. Ancak, dizinin fanları, dizinin bitmemesi için Twitter’da bir milyondan fazla tweet atmıştır. Dizinin kaderi değişmese de Burcu Özberk’in kaderi bu dizi sayesinde değişmiştir. Tam 39 bölüm boyunca Nazlı Yılmaz karakterine hayat veren Özberk; bu sayede kendisini çok geniş kitlelere sevdirme şansını yakalamıştır. Dizide Berk Atan ile olan sahneleri ise beğeniyle izlenmiştir.

Güneşin Kızları’nın ardından Şahane Damat dizisine başlayan Burcu Özberk; dizinin başrolünde yer almıştır. Ancak, dizi, birçok problemden dolayı yalnızca sekiz bölüm yayınlanarak ekranlara veda etmiştir. Özberk’in bir sonraki işi ise Badem Şekeri olmuştur. Ancak, bu projesi dizi değil filmdir. Alper Saldıran ile beraber başrolde yer alan Özberk; Anadolu’da geçen bir komedi filmiyle farklı ve sevilen bir işe imza atmıştır.

2017-2018 sezonunda TRT1’de yayınlanan ve bir Kore dizisi uyarlaması olan Aslan Ailem dizisi; Burcu Özberk’in bir sonraki dizi projesi olmuştur. Bu dizide tam 31 bölüm boyunca Burcu Olgun karakterine hayat veren Özberk; Güneşin Kızları’nın ardından bir diğer başarılı projesiyle kariyerine önemli bir değer katmıştır.

8 Mart 2018 tarihinde vizyona giren ancak beklediği ilgiyi görmeyen Direniş Karatay filminde Burcu Özberk; Türkan karakterine hayat vermiştir. 12 Haziran 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan ve 38 bölüm süren Afili Aşk dizisi; Burcu Özberk’in başarılı dizilerinden birisi olmuştur.

Burcu Özberk; son olarak 11. bölümüyle final yapan Çocukluk dizisinde rol almıştır.