14 Yıldır var olan Bursa ve İstanbul arasındaki deniz yolu ile yolcu taşımacılığında Mudanya’dan İstanbul’a arabalı feribot seferleri tarih oluyor.

2007 ve 2008 yılından bu yana milyonlarca yolcu taşıyan arabalı feribotlarının bakım masrafları konusunda CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşamayan İDO, yılbaşından itibaren artan mazot fiyatlarını da gerekçe göstererek Güzelyalı iskelesinden İstanbul'a olan seferleri sonlandırmaya hazırlanıyor.

İstanbul Eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bursa Eski Belediye Başkanı Hikmet Şahin döneminde birer yıl arayla o zaman Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete alınan Osmangazi 1 ve Orhangazi 1 arabalı feribotlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesinden kiralayan İDO'nun, büyükşehir belediyesinin yeni yönetimiyle anlaşamadığı iddia edildi.

İDO Bursa İskelesi, Marmara Denizi'ndeki en önemli ulaşım noktalarından biri konumunda olduğundan dolayo her gün yapılan seferler ile başta İstanbul olmak üzere birçok şehri Bursa'ya bağlayarak binlerce yolcunun güvenli ve hızlı bir şekilde şehre ulaşmasını sağlıyordu.

Afganların Türkiye'ye Göçü İle İlgili Belgeler Ve İddialar Artıyor! ABD Ve Erdoğan Anlaşması Sonrası Şimdi de Uyuşturucu Afganların Türkiye'ye Göçü İle İlgili Belgeler Ve İddialar Artıyor! ABD Ve Erdoğan Anlaşması Sonrası Şimdi de Uyuşturucu

maxresdefault-18

Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO)'nun İstanbul seferlerine başlaması, Osmangazi Köprüsü ve Bursa - İzmir - İstanbul otoyolunun hizmete girmesi ile Bursa'da büyük bir darbe alan İDO, 14 yıldır Bursa - İstanbul arasında milyonlarca yolcu taşıyan Orhangazi ve Osmangazi feribotlarının seferlerine yılbaşından itibaren son veriyor.