Zenginlerden maske takma zorunluluğu kalktı! Koronavirüs nedeniyle maskesiz yaşam artık imkansız oldu. Zaman zaman insanların artık isyan ettiği maskelere dair tartışma yaratan bir karar alındı.

Zenginlerden maske takma zorunluluğu kalktı! Koronavirüs nedeniyle maskesiz yaşam artık imkansız oldu. Zaman zaman insanların artık isyan ettiği maskelere dair tartışma yaratan bir karar alındı. Cathay Pacific havayolu şirketi Business Class yolcuları için maske şartının kaldırıldığını açıkladı!

2019'da dünyanın en iyi dördüncü havayolu şirketi seçilen Cathay Pacific, tartışma yaratan bir karar açıkladı. Skytrax tarafından defalarca dünyanın en iyi havayolu şirketi ödülünü kazanan 5 yıldıza sahip Hong Kong merkezli Cathay Pacific, Business Class yolcuları için maske şartının kaldırdı.

Cathay Pacific, Business Class'ta seyahat eden yolcularının uçuş sırasında maskelerini çıkartabileceğini açıkladı. Bu karar ise sınıfsal olarak yorumlanarak tartışma yarattı.

TEPKİLER SONRASI AÇIKLAMA GELDİ!

Cathay Pacific sözcüsü kararın tartışma yaratması sonrası, “Business Class'taki koltuk araları daha geniş. Buradaki yolcular uzandıklarında bile birbirlerine yaklaşmıyorlar. O sebeple maske takmaktan muaflar” diyerek açıklama yaptı.

2019 yılında Skytrax tarafından dünyanın en iyi dördüncü havayolu şirketi seçilen Cathay Pacific, filosunda yer alan uçaklarda, "virüs ve bakteriler dahil toz parçacıklarının yüzde 99,9999'unu filtreleyebilen" yüksek teknolojik sistem bulunduğunu da belirtti.