Seçim güvenliği kuşkusu için YSK değil de SADAT'a giden Kemal Kılıçdaroğlu siyasi kariyerindeki en stratejik hamleyi yaptı...

Seçim güvenliği kuşkusu için YSK değil de SADAT'a giden Kemal Kılıçdaroğlu siyasi kariyerindeki en stratejik hamleyi yaptı...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi'nin kurucusu olduğu SADAT'ın önüne gitti ve "Kime hizmet ediyor diye sormaya geldik. Seçim güvenliği sarsılırsa sorumlusu Saray ve burasıdır" diyerek adeta meydan okudu!

Dün İstanbul’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün asıl bombayı patlattı...

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı emekli asker Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT’ın Beylikdüzü’ndeki merkezine giderek Türkiye'de oluşan seçim güvenliği için adeta "kime hizmet ediyor burası" diyerek meydan okudu.

Ancak bu konu usta gazeteciler ve bazı siyaset uzmanları tarafından bir "istihbarat" sonucu olarak değerlendirildi. Konu sosyal medyada köşeye sıkışan ve ciddi oy kaybına uğrayan AKP ve Erdoğan'ın SADAT ile nasıl bir plan yaptığı ile ilgili tartışılırken, akıllara açıklanmayan şekilde  özellikle Afganistan ve Suriye'den ailelerini geride bırakarak gelen erkek göçmenler geldi. 

CHP'liler, sosyal medya hesaplarından "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu SADAT’ta… Herkes müsterih olsun, seçim güvenli bir şekilde yapılacak!" paylaşımları yaparken sosyal medyda ise bu hamle "seçim güvenliği kuşkusu için ysk değil de sadat’a gidilmesi rte/akp’nin dengesini bozacak kadar önemlidir. paramiliter/kaos/kontrollü kaos için de meydan okumadır. Kemal kılıçdaroğlu’nun siyasi kariyerindeki en stratejik hamlesidir." denilerek yankı buldu.

Bu arada içeri girmesine izin verilmeyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Kemal Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti

"Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça ‘tedhiş’, Türkçesi de ‘terör’.

Asgari Ücretle Çalışanlar Dikkat! Banka Sizlere 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Yapacak Asgari Ücretle Çalışanlar Dikkat! Banka Sizlere 100.000 TL'ye Kadar Ödeme Yapacak

Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş. Dolayısıyla eğer bugün Türkiye’de milyonlarca insan varsa ve Suriye’den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT’tır. Erdoğan’a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın.

Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar, ki olursa olsun, seçimi gölgeleyecek herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray’dır. Bunu bütün Türkiye’ye ve halkımıza açıkça ifade ediyoruz.

Biz CHP’yiz, Kuvâ-yi Milliye’ciyiz, biz öyle SADAT’çılardan, tedhişçilerden korkacak değiliz. Korkaklar, kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları korumaz."

Kılıçdaroğlu, SADAT'ın önüne gitti: Seçimi gölgeleyecek bir şey olursa sorumlusu SADAT ve Saray'dır