Yay burcu olan başarılı oyuncu; 1. 75 boyunda olmakla beraber 78 kg ağırlığındadır.

Murat Cemcir Ve Necati Kocabay Kavgasından Skandal Çıktı! "Dolandırıcı" Denilerek 2 Yıl Hapsi İstendi! Murat Cemcir Ve Necati Kocabay Kavgasından Skandal Çıktı! "Dolandırıcı" Denilerek 2 Yıl Hapsi İstendi!
Yay burcu olan başarılı oyuncu; 1.75 boyunda olmakla beraber 78 kg ağırlığındadır.

Çağlar Çorumlu Nereli?


Çağlar Çorumlu; Amasya, Merzifon doğumludur. Merzifon Lisesi’nden mezun olan oyuncu, Eskişehir’ de Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Üniversite yıllarında okulun tiyatro kulübüne katılmıştır. Mesleğini yapmayıp tiyatroya yönelmiştir. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’ a taşınan oyuncu Müjdat Gezen Oyunculuk Okulu’ nda eğitimler almıştır. Uzun süre Amasya’ da yaşayan oyuncunun eğitimli bir ailesi vardır. Öğretmen anne ve babanın çocuğu olan Çorumlu’ nun ailesi de Amasya’ lıdır. Tiyatro, televizyon ve sinema filmleri ile oyunculuk kariyerine devam eden oyuncu Gaye Pişkin ile evlidir.

Çağlar Çorumlu Kaç Yaşında?


Çorumlu; 4 Aralık 1977 tarihinde doğmuştur. Bu yüzden, güncel tarih itibariyle 43 yaşında olduğunu söyleyebiliriz. 2021 yılının Aralık ayında ise 44. yaşına girecektir.

Çağlar Çorumlu Dizileri

Oyunculuk kariyerine birçok kaliteli ve beğeni toplayan yapımı eklemeyi başaran Çağlar Çorumlu’ nun oldukça dolu bir oyunculuk geçmişi vardır. En önemlilerine yer vermeye çalışsak da hepsi birbirinden kıymetli ve takdir toplayan projeler olmuştur.

İlk profesyonel oyunculuk deneyimi olan “Kabare Taksim” adlı tiyatro oyununda yer almıştır. Bu oyundaki ekiple birlikte “7 Numara” isimli televizyon dizisinde Yusuf Güdük karakterini oynamıştır. Ardından ekipten ayrılarak Komedi Kılçık isimli grup ile kabare tiyatrosuna devam etmiştir. 2007 yılında “İstanbul Efendisi” isimli tiyatro oyunu ile İstanbul Şehir Tiyatrolarına geçiş yapmıştır. 2013’te ise buradan istifa ederek kendisine ait olan “TiyatrOPS” u kurmuştur. Kendi tiyatrosunda 2014 yılında “Big Shoot” isimli oyunu sahnelemiştir.

7 Numara isimli diziyle televizyona geçiş yapan oyuncu oldukça beğeni toplayan “Güldür Güldür” isimli televizyon programında doğaçlama olarak yapılan tiyatro programlarına devam etmiştir. Eşofmanlı Şevket Hoca karakteri ile beğeni toplamayı başarmıştır. Bu programı Ali Sunal sunmuştur ve 9 sezon devam etmiştir. Programda Alper Kul, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın ve Şirincan Çakıroğlu gibi başarılı ve kendini ispatlamış pek çok oyuncu yer almaktadır.

2010 yılında Çağan Irmak yapımı “Prensesin Uykusu” isimli filmde Aziz rolüyle oldukça beğeni toplamıştır. 2014’ te Cem Yılmaz’ ın yönettiği “Pek Yakında” filminde yer almıştır. Filmin oyuncu kadrosunda Ozan Güven, Zafer Alagöz, Özkan Uğur, Şirincan Çakıroğlu, Ayşen Gruda ve Tülin Özen gibi isimler bulunmaktadır.

 

Yine bir Cem Yılmaz filmi olan 2018 yapımı “Arif V 216” ve aynı yıl yayınlanan, oldukça beğenilen önemli televizyon dizilerinden biri olan “Jet Sosyete” de yer almıştır. Reklam filmlerinde de yer alan Çağlar Çorumlu, Cem Yılmaz ile birlikte İş Bankası reklamında oynamıştır.