Türk sinemasının efsanevi isimlerinden Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Film Festivali'ne bir aşk itirafı damga vurdu.

Türkan Şoray'ın açılışını yaptığı  yaptığı Gemlik Film Festivali'ne katılanlar çok şaşırtan cümlelere tanık oldu.

Türkan Şoray'ın damga vurduğu açılışta usta sanatçıdan şu sözler duyuldu;

"Sizinle olmak dünyanın en güzel duygusu. Sizlerin sevgisi ve ilgisi o kadar değerli ki. Bu sevgi beni hayata bağlayan en güzel ve en önemli güç. Duygularımı ifade edemiyorum. Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Film Festivali için emek veren herkese teşekkür ederim. Eşref Kolçak, Türk Sineması için çok değerli bir isimdi. Eminim bizi görüyor ve hissediyordur."

Şoray'ın ilgi çeken cümleleri ise canlandırdığı karakterleri anlatan şu ifadeler oldu;

Türkan Şoray: 50 sene çile çektim - Magazin Hayat

"Oynadığım 220 filmde yüzlerce karaktere imza attım. Hep mücadeleci kadınları canlandırdım. Hepsinin ayrı dramları vardı, hepsi ayrı sosyal sınıftan isimlerdi. O kadınların hepsi bendim ve onlarla özdeşleştim, onların mücadelesiyle ben de mücadele ettim. Ama maalesef canlandırdığım kadınların hepsi çileli kadınlardı ve ben 50 sene çile çektim. Çoğu edilgen kadındı ama sonunda dik durmasını öğrenmişlerdi. Ben de bu filmler sayesinde dik durmayı öğrendim. Oynadığı roller sonrası karakterlerin acısını eve taşıdım. O kadınların açışlarını eve taşıyordum. Acaba ben kendi hayatımda böyle olsa nasıl davranırdım diye düşünürdüm. O acıyı yaşamış gibi yapmadım, gerçekten acı çektim. Sahtekarlık yapmadım. Oynayalım bitsin yapamadım, mutlaka içim acımalıydı." 

Söyleşi sonrası Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan sanatçıya "Sevgi Ödülü”nü takdim ettikten sonra ise sahneye çıkan Cahit Berkay, ilk şarkısını orkestrasıyla çalmak yerine Türkan Şoray’a resital yapmak istediğini belirtti.

Mert Ramazan Demir Kubilay Aka Olayı İçin Son Kez Konuştu Mert Ramazan Demir Kubilay Aka Olayı İçin Son Kez Konuştu

Cahit Berkay'dan Türkan Şoray itirafı: Aşıktım - SAYFA16 | Doğru haber, Doğru adres...

Usta sanatçı Berkay'ın "Bana, 'O filmin müziğini yaparken nasıl bir duyguyla yaptın' diye soruyorlar. Aşıktım. Kendimi şanslı hissediyorum ve Türkan Şoray’a resital yapmak istiyorum’’ demesi ise akılları karıştırdı.

Cahit Berkay “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin müziğini çalarken Türkan Şoray da filmden diyaloglarla Cahit Berkay’a eşlik etti.