İsmail Saymaz, BAE’ye ilişkin açıklamaları ile tepkilere neden olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın parti içinde istifasının istendiğini gündeme getirmişti.

Twitter hesabından bomba iddiayı yayınlayan Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Saymaz, geçtiğimiz günlerde Birleşik Arap Emirlikleri’yle yeniden başlayan ilişkilere ilişkin yaptığı açıklamalar tepkilere neden olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın parti içinde istifasının istendiğini söylemişti.

"Öğrendiğim kadarıyla AK Parti’de, Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan istifa etmesi istendi. Ancak Özkan, direniyor." diyen İsmail Saymaz aslında haberi vererek süreci de hızlandırdı.

cahit-ozkan-p7a0_cover

Ziraat Bankası en düşük faiz oranlarını uyguluyor! Nakit ödeme yapıyor! 25.000 TL ödeme yapılacak! Ziraat Bankası en düşük faiz oranlarını uyguluyor! Nakit ödeme yapıyor! 25.000 TL ödeme yapılacak!

Özkan katıldığı bir YouTube yayınında “15 Temmuz’un madem ki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz?" sözleri ile dikkat çekmiş ve şöyle devam etmişti;

"Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri'ni dışlıyorsunuz?’ dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…"

Bu ilginç ve aslında bir itiraf olarak değerlendirilecek söylem sonrası ise AKP'ye düşmanın yapmadığını yapmıştı aslında bir nevi.

Özkan'ın açıklamalarına ise AKP'den ise itiraz gelmiş ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın sözleri hakkında, “Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır” ifadeleri ile açıklama yapmak ve durumu toparlamak zorunda kalmıştı.

İddia: 'AKP'den İstifa Etmesi İstenen Cahit Özkan Direniyor'