Çalışanlara Ayda 1000 TL Destek Ödemesi! Her Ay Ödenecek!

İstihdam ve sosyal destek politikalarını iyileştirmek adına sıkı bir şekilde çalışma yürüten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın en çok ilgi gören projelerinden bir tanesi de çalışan annelere yönel

Ekonomi 25.05.2021 - 23:17 25.05.2021 - 23:18 Berkay Keskin

İstihdam ve sosyal destek politikalarını iyileştirmek adına sıkı bir şekilde çalışma yürüten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın en çok ilgi gören projelerinden bir tanesi de çalışan annelere yönelik kreş ve bakıcı desteği oluyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği arasında yapılan özel protokol ile birlikte "Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Aracılığıyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" resmen hayata geçti. Çalışanlara aylık 1000 TL ödeme desteğinin tüm detayları ve başvuru şartları haberimizde sizlerle...

Devletten çalışanlara müjde! Yapılan açıklamayla, çalışan anneler için ödenecek aylık kreş yardım miktarı 1000 TL olarak belirlendi. Söz konusu olan yardımdan 24 ay düzenli bir şekilde faydalanılabilecek. Proje için ilk kısımda ön kayıt işlemleri için 'sgkkurumsalcocukbakimi.org' internet adresine girerek e-Devlet şifresi ile başvuruda bulunulabilecek. Kadınlar çalışma hayatındaki dezavantajlı konumunu düzeltmek adına pek çok sosyal imkanı kullanabiliyor. Özellikle çalışan annelere destek olmak adına uygulanan destek programları yoğun ilgi görüyor.

Kreş Desteği Nedir? Kimlere Verilir?

Proje, 0-60 ay arasında çocuğu bulunan, çalışmaya başlamak, daha önceki işine geri dönmek veya işi bulunan annelere destek olmak adına hayata geçirildi. Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, Elazığ, İzmir ve Malatya'da yaşayan anneler başvuru yapabiliyor. Destek yalnızca bir çocuk için maksimum 24 boyunca sağlanıyor.

Çocuk 72 aylık olduğunda veya ilkokul çağına geldiğinde 24 ay tamamlanmasa dahi sona eriyor. Ödeme koşullarının mücbir nedenler harici ihlal edilmesi durumunda ödemeler kesiliyor. Her türlü değişikliği ve 30 günden çok raporları en geç bir hafta içerisinde bildirmeniz gerekmektedir. Projenin bitiş tarihi 31 Mart 2022 tarihinden sonra, anneler yükümlülüklerini geriye doğru yerine getirse de daha önceki aylar için ödeme gerçekleştirilmiyor.

Kreş Yardımı Almak İçin Koşullar

- Başvuruda bulunan kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
- Hem anne hem de babanın çalıştığı belge ile ispat edilmelidir.
- Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde ikamet ediyor olmak gerekmektedir.

Kreş Yardımı Tutarı

Çocuk 72 aylık olana kadar maksimum 24 ay, aylık 100 Euro miktarında mali destek bulunmaktadır. Bunlara ek olarak ise, bir defaya mahsus 100 Euro tutarında kırtasiye gideri ödemesi yapılmaktadır. Aylık yükümlülüklerinizi tam olarak yerine getirdiğiniz, başvuru koşullarınızı devam ettirdiğiniz ve herhangi bir usulsüz durum içerisine girmediğiniz durumda ödemeler sürmektedir. Her ay koşulları sağlayıp sağlamadığınız sorgulanmaktadır. Bu yüzden, ödemeler iki ay geriden gelmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@