Memur maaşı toplu sözleşmeyle kaç TL'ye ulaşacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, açıklamasıyla gündem oldu. Bakan memura ödenecek 33 bin TL maaşla ilgili önemli ifadelere yer verdi. 2023 memur maaş zammına ilişkin son açıklamalar...

Memur maaşı gittikçe daha fazla önem kazanıyor. Yılbaşı gelmeden memura ödenecek minimum ödeme ve genel olarak yüzde kaç zam yapılacağı netlik kazanmaya başladı. Asgari ücretin ne kadar olacağına dair kararın aralık ayında alınacağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından belirtildi. Emekli maaşlarında yapılacak düzenlemeler için Meclis'in faaliyete geçmesiyle hareketli günler yaşanacak. Maaş artışlarıyla ilgili gelişmeleri, emekliler ve asgari ücretlilerin yanı sıra, memurlar da ekim ayında dikkatle izliyorlar. Bu kapsamda, ocak ayı başlangıcında memurların maaşında hangi oranda bir artış olacağı merak konusu.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bankadan açıklama yapıldı! Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bankadan açıklama yapıldı!

Toplu Sözleşmeyle 33  Bin TL'yi Bulacak!

Memur maaşının 33 bin TL olması bekleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu'nun aralık ayında enflasyon oranlarını duyurmasıyla, memurların maaşlarına yapılacak olan altı aylık enflasyon ayarlaması da netleşecek. 2024 yılının ilk yarısı için yapılan toplu sözleşmeyle belirlenen zam oranı yüzde 15'ti. Ancak bu orana enflasyonun getireceği ek zam da dahil edilecek. Bu bağlamda, Bakan Işıkhan'ın son açıklamalarına göre, memur maaşlarında yüzde 50 civarında bir artış söz konusu olabilir. Eğer bu öngörü doğru çıkarsa, ocak ayı itibariyle en düşük memur maaşının 33.000 TL'ye ulaşması bekleniyor.