Can Bonomo Yahudi Mi? Can Bonomo İsrail Vatandaşı Mı?

Can Bonomo'nun kendini bilmez bir hayranına verdiği yanıt sosyal medyada gündem oldu. Can Banomo kimdir merak edilmeye başlandı. Can Bonomo nereli?

Gündem 18.05.2021 - 14:03 02.06.2021 - 14:59 Ece Sahan

Başarılı müzisyen Can Bonomo'nun bir hayranına verdiği yanıt sosyal medyada gündem olmaya devam ediyor. 

Can Bonomo geçtiğimiz günlerde sürekli olarak kullandığı aksesuarlardan biri olan şapkasını SMA hastası bir bebek için yardım amacıyla sosyal medya üzerinden satışa çıkardı. Ancak bu paylaşıma dahi bir kendini bilmez Bonomo'ya "Keşke Yahudilerin yaptığına bi tepki verseydiniz" yorumunda bulundu.

Bunun üzerine Can Bonomo sinirlenerek uzun ve oldukça anlamlı bir cevap verdi. Bonomo'nun verdiği bu cevap sosyal medayda gündem oldu.

Can Bonomo gelen bu anlamsız yorumlardan birine şu şekilde yanıt vererek alkış topladı;

"Ben İsrail asılı değilim İspanyol kökenli bir Türk'üm. Bunların hiçbiri beni tanımlayan şeyler değil, ırk ve coğrafyayla kafayı bozmuş mikro insanlar bana hatırlatmadığı sürece, gün içerisinde aklıma dahi gelmiyor. Filistin'de yaşamını yitiren masum insanlar ve çocuklarla ilgili fikirlerimi belirttim. Daha önce de belirtmiştim. Dünyayı Instagram'dan değiştirmeye çalıştığınız için geri kalan hiçbir şeyi takip edemiyorsunuz sanıyorum.

Sizler ırkçısınız çocuklar. Eğitimsiz, cahil ve ırkçı olmanız bu dünyanın en büyük sorunu. Sosyal medya hesaplarınıza bayrak koyduğunuz zaman elinizden geleni yapmış olduğunuzu varsayıyor ve vicdanınızı rahatlatıyorsunuz. İşin b... kısmı vicdanınız o kadar zayıf ki bu size yeterli geliyor. Bir azınlığı köşeye sıkıştırmakta, ona zorbalık etmekte beis görmüyorsunuz. İnsanlığa biraz değer veriyorsanız gerçek yetişkinler olana, insanı etnik kimliğiyle, denk geldiği coğrafyayla değil, salt insanlığıyla tanıyıp tutmaya başlayana kadar çürük fikirlerinizi kamu nezdinde beyan etmeyin; aksiyon almayın. Bunu 100 sene önce başarabilmiş olsaydık zaten konuşmuyor olurduk bunları şimdi" 

CAN BONOMO NERELİ?

16 Mayıs 1987 İzmir doğumlu olan Can Bonomo, Türk bir sanatçıdır. Sefarad Yahudisi bir ailenin çocuğu olan Can Bonomo henüz 8 yaşındayken gitar çalarak müziğe adım attı. İstanbul Bilgi Üniversite'sinde Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu.

Radyo Klas Number One FM'de radyoculuk yaptı. MTV Türkiye'de Rock'n Dark Express adlı programı sundu.

Üniversitede ödevi için hazırladığı Hoppala adlı kısa filmi daha Facebook'a yükledi ve film kısa sürede büyük ilgi gördü. Bunun üzerine Seray Sever kendisine ulaşarak +18 adlı dizisi için teklif götürdü. 

Can Saban'a bir demo kayıt gönderdi ve daha sonra ilk albümü Meczup'u yayınladı. Aynı zamanda 2013 yılında ilk şiir kitabını çıkardı. Kitabın düzenlemesini Küçük İskender yaptı. 

Can Bonomo aynı zamanda ülkemizi 2012 yılında Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Love Me Back" adlı şarkıyla temsil etmiştir. 

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@