Canan Karatay, özellikle Ramazan ayının gelmesi ile beraber verdiği beslenme önerileri ile bir kez daha gündemde. Bugüne kadar obezite karşıtı birçok açıklama yapan ve sağlıklı kalmak için tüketilmesi gereken besinleri sık sık hatırlatan Canan Karatay, Ramazan ayında da oruç ibadetini sağlıklı bir şekilde yerine getirmek isteyenlere önerilerde bulundu. İşte Canan Karatay’dan bağışıklık sistemini güçlendirecek reçete…

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Profesör Doktor Canan Karatay verildiğini Ramazan ayı için çok önemli beslenme uyarılarında bulundu. Özellikle oruç tutanların bağışıklık sisteminin sağlıklı kalması için tüketmeleri gereken besinleri açıklayan Canan Karatay, iftar ve sahurda sağlıklı besinler tüketmek isteyenlere Reçeteyi yazdı. Canan Karatay, sofralardan eksik olmaması gereken 3 önemli besini açıkladı.

Gözden kaçırmayın

Sadece Arkadaşız Dizisi Konusu Ne? Sadece Arkadaşız Dizisi Oyuncu Kadrosunda Kim Var, Nerede ve Ne Zaman Yayınlanacak? Sadece Arkadaşız Dizisi Konusu Ne? Sadece Arkadaşız Dizisi Oyuncu Kadrosunda Kim Var, Nerede ve Ne Zaman Yayınlanacak?

Sofralarınızdan eksik etmeyin

Ramazan ayında oruç tutmak ama bir yandan da sağlıklı beslenmek isteyenler için Profesör Dr Canan Karatay’dan çok önemli tavsiyeler geldi. Özellikle sahur ve iftar sofralarında sağlık açısından bulundurulması gereken besinleri açıklayan Canan Karatay, ev yoğurdu, ev turşusu ve turşu suyu önerdi. Canan Karatay, sofralarından bu besinleri eksik etmeyenlerin bağışıklık sisteminde güçlü kalacağı uyarısında bulundu.

Bağışıklık sistemini güçlü tutan besinler

Profesör Dr. Canan Karatay, bağışıklık sistemini güçlü tutan 3 besini açıkladı. Ev yoğurdunun bağışıklığı güçlendirdiğini ve gün boyunca insanın diri kalmasını sağladığını belirten Canan Karatay, aynı zamanda bağırsak dostu bakterileri arttırdığını söyledi. Aynı şekilde sirkede ev turşusunun da en başta hastalıklardan koruma özelliğine sahip olduğunu belirten Karatay, enfeksiyonları ölmediğini sağlıklı bir vücudu desteklediğini ve vücut direncini artırdığını söyledi. Bağışıklığı güçlendiren diğer bir besin ise turşu suyu Canan Karatay turşu suyunu dost bakterileri çoğaldığını Bu nedenle hastalıklardan uzak durmak için faydalı olduğunu dile getirdi.