Canlı yayından açıklama yaptı. Asgari ücrete zam 4 bin TL gelecek! İşte asgari ücret zammı detayları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz 2023’te asgari ücrete ve memur ile emekli maaşlarına zam geleceğini belirtti. Ardında enflasyonunun baz alınacağı maaş zammına dair değerlendirmeler başladı. Asgari ücretli vatandaşlara ilk altı ay verisine maaş zammını alacak. Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması ile beraber Ocak ayında da olduğu gibi refah payı eklemesi yapılacak.  

Asgari ücrete gelecek zam için Temmuz 2023 tarihi geçerli olmakla birlikte Mayıs ve Haziran ayının enflasyon verilerinin de gelmesi bekleniyor. Akabinde Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan kesin asgari ücret belirlenecek. Canlı yayından gelen açıklama kapsamında ise asgari ücret miktarı belirlendi. İşte asgari ücret detayları haberimizde... 

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

temmuz 2023 asgari ücret zammı açıklandı mı

ASGARİ ÜCRET 10 BİN TL ÜSTÜNDE OLACAK 

Asgari ücret zammına dair Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, katıldığı canlı yayında son olarak dolar bazında bir sınır çizdi. Buna göre 500 dolar altına inmeyecek bir asgari ücret zammı yapılacağını belirtti. Buna göre arkasından gelen açıklamalar ile beraber Temmuz 2023 tarihinde asgari ücrete ne kadar zam geleceği netlik kazanmaya başladı. 

TEMMUZ 2023 ZAMLARI ŞEKİLLENDİ 

Temmuz 2023 zamlarında bazı etkili noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki 700 bin kamu işçisi için taban maaşın 15 bin TL olarak belirlenmesi ve yüzde 45 oranında ilk altı ay zammının gerçekleştirilecek olmasının onaylanması oldu. Bunun hemen arkasından bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarına ilişkin 22 bin TL minimum maaş belirlendi.  

Belirlenen minimum 22 bin TL memur maaşına göre ise kademeli zam hem memurlar için hem de memur emeklileri için gerçekleşecek. Emekliler için de aynı biçimde kademeli zam gerçekleşeceği bilgisini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı belirtti.  

asgari ücret zammı açıklandı mı

ASGARİ ÜCRETE 4 BİN TL ZAM 

Asgari ücretli vatandaşlara 4 bin TL zam geliyor. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) Uzmanı Özgür Erdursun asgari ücrete 4 bin TL zam geleceğini ve 12 bin 500 TL olarak vatandaşlara yatacağına dair tahminini açıkladı. Zammın seçimden önce sürpriz bir şekilde açıklanması tahminini de sürdürdüğünü belirtti.