İstanbul Aydın Üniversitesi’nde 10 yılı aşkın süredir akademisyen olarak görev yapan Ataol Behramoğlu'nun işine son verildi.

“Baskı altında işime son verdiler. Bir kürsüm vardı, elimden alındı” diyerek açıklama yapan Ataol Behramoğlu, akademisyen olarak görev yaptığı İstanbul Aydın Üniversitesi’ndeki işine son verilmesi ile gündem oldu.

Halk TV’de Serhan Asker’in programına konuk olan Behramoğlu, "Ben bir akademisyenim. Benim Rus Dili ve Edebiyatı profesörü olduğumu çok az kişi bilir. İstanbul Üniversitesi’nden emekliyim ve özel üniversitelerde devam ediyordum. Baskı altında işime son verdiler. Bir kürsüm vardı, elimden alındı. Hala bu sıkıntılar her anlamda devam ediyor. İçerde ve dışarıda…" dedi.

Ataol Behramoğlu kimdir? Ataol Behramoğlu kaç yaşında, nereli? Ataol Behramoğlu şiirleri - Haberler

Görevden alınmasına ilişkin olarak AKP'yi işaret eden Behramoğlu, "Bu insanlar bu ülkenin yakasını bırakmadan ölürsem mutsuz öleceğim. Yazıklar olsun size. Ülkeyi yaşanmaz hale getirdiniz. İki kilo patates 25 lira, bir kilo domates 15 lira. Yazıklar olsun" diye konuştu.

Akademisyenliğin yanısıra değerli bir şair de olan Ataol Behramoğlu en son Kurban bayramı ile ilgili "Canlıları keserek bayram olmaz" demiş ve bir kesim tarafından eleştirilerek hedef gösterilmişti.

Aldığı tepkiler sonrası sosyal medya hesabından "“Canlıları keserek bayram olmaz “sözüm üzerine bana hakaret edenler,paramız pul oldu,sömürge ülke insan olduk sözümün farkında bile değiller. Demek ki sömürge insanı olmaya layıklar. Din silahşörlüğü yapacağınıza bağımsaız kafalı insan olun. Hakaretler ise sahiplerine aittir." diyen Behramoğlu en son konu ile ilgili şöyle bir açıklama yapmıştı;

Ataol Behramoğlu kimdir?- Kaç Yaşında, Aslen Nereli, Biyografisi - Ağrı Söz Gazetesi

"Benim derdim Kurban Bayramıyla değil, bütün dünyada hayvanlara yapılan eziyet konusundadır. Bir başka canlının etine muhtaç olmadan, ona eziyet etmeden yaşanacak günler gelmesini özlemeye hakkım var. Söylemeye çalıştığım budur."

“Canlıları keserek bayram olmaz “sözüm üzerine bana hakaret edenler,paramız pul oldu,sömürge ülke insan olduk sözümün farkında bile değiller. Demek ki sömürge insanı olmaya layıklar. Din silahşörlüğü yapacağınıza bağımsaız kafalı insan olun. Hakaretler ise sahiplerine aittir.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?